Bombardier zwolni 1760 pracowników w Kanadzie i Irlandii

0 0
Bombardier zwolni 1760 pracowników w Kanadzie i Irlandii
Około tysiąca osób straci pracę w zakładach w Montrealu, gdzie zlokalizowany jest główna część lotnicza koncernu (fot. bombardier.com)

Bombardier zwolni pracowników w Kanadzie i Irlandii. Pierwsze wymówienia już w czerwcu.

Kanadyjska spółka Bombardier, specjalizująca się m.in. w produkcji i budowie samolotów, lokomotyw, wagonów kolejowych i metra zwolni w Kanadzie i Irlandii 1760 pracowników. Pierwsi zatrudnieni otrzymają wymówienia już w czerwcu.

Powodem redukcji zatrudnienia jest spadek popytu na samoloty dyspozycyjne jakie wytwarza kanadyjski koncern. Chodzi o dyspozycyjne maszyny Global 5000 i Global 6000. Zamówienia na nie w ostatnim czasie znacząco spadły. Eksperci powodów tej sytuacji upatrują w spowolnieniu gospodarczym w Chinach i Brazylii oraz kryzysie w Rosji. To bowiem z tych krajów pochodził gros klientów.

Proces zwolnień potrwa ponad pół roku

Jak powiedział szef lotniczego biznesu Bombardiera Eric Martel, popyt na maszyny dyspozycyjne znacznie spadł w ostatnim czasie. Znalazło to również odzwierciedlenie w wynikach firmy za pierwszy kwartał obecnego roku. Spółka zarobiła około 100 mln dolarów.

Sam proces zwolnień potrwa ponad pół roku. Pierwsze wymówienia zostaną wręczone w czerwcu, ostatnie w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wiadomo już gdzie nastąpią cięcia. Około tysiąca osób straci pracę w zakładach w Montrealu, gdzie zlokalizowany jest główna część lotnicza koncernu. Kolejne 480 osób straci pracę w Toronto i 280 w zakładach w Belfaście w Irlandii Północnej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.