Biedronka zapłaci 1 tys. zł za polecenie nowego pracownika

Pracownicy sieci Biedronka, którzy polecą nową osobę do pracy, będą mogli liczyć na premię z tej okazji. Nagrodą ma być nawet tysiąc złotych, jeśli polecony pracownik przepracuje minimum rok. Ma to być nowa odpowiedź dyskontowej sieci na coraz trudniejszą sytuacją na rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Biedronka zapłaci 1 tys. zł za polecenie nowego pracownika

PODZIEL SIĘ


Autor: pt

22 cze 2017 8:13


W pierwszym okresie akcja zostanie ograniczona terytorialnie do Warszawy, gdzie Biedronka i inne sieci handlowe mają największe problemy ze znalezieniem rąk do pracy. Jeśli projekt okaże się sukcesem, najprawdopodobniej zostanie wdrożony w innych dużych polskich miastach – pisze portal wiadomościhandlowe.pl .

Start akcji Polecam Biedronkę zbiega się w czasie z początkiem wakacji. To okres, w którym pracownicy zwykle mają zaplanowane urlopy i choć sklepy odwiedzane są przez mniejszą liczbę klientów (którzy także wyjeżdżają na wczasy), braki kadrowe w wielu sklepach widoczne są gołym okiem.

Szczególne problemy sieci handlowe mają z obsadzeniem stanowisk kasjerskich w sklepach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych.

Osoby, które polecą nowych pracowników Biedronce w ramach nowej akcji, będą mogły liczyć na jednorazową nagrodę w wysokości 1 tys. zł brutto. Aby otrzymać premię, nowa osoba będzie musiała przepracować w dyskontowej sieci co najmniej rok.

Jeśli zatrudniona będzie krócej, premia będzie niższa. Pierwsza transza wypłacona zostanie po miesiącu.

Premię od Biedronki otrzymać będzie można tylko za polecenie osoby na stanowisko sprzedawcy-kasjera.

- Zdecydowaliśmy się na realizację takiego programu, ponieważ chcemy, aby nasi pracownicy czuli się odpowiedzialni za budowanie zespołu i mieli wpływ na to, z kim pracują. Wierzymy, że są oni naszymi najlepszymi ambasadorami i są wiarygodni dla potencjalnych kandydatów – poinformowano w biurze prasowym.

- Zaangażowanie pracowników w rekrutację należy obecnie do najlepszych praktyk rekrutacyjnych stosowanych na świecie. Coraz więcej polskich firm z różnych branż również wprowadza systemy poleceń pracowniczych - dodało biuro prasowe JMP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

5 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Pluta Powluta 2017-08-25 22:31:23

Tylko żeby nie byli ci nowi pokroju JACYNOWATEGO. Bo tylko firmie wstyd by przynosili,dobrze,że wreszcie firma pozbyła się tego wrednego typa "związkowca" dyscyplinarnie, Teraz się mści sądami,pozwami ,nasyła kontrole a kiedyś to się korzystało oj korzystało z wojaży po Polsce i zagranicą na koszt pracodawcy.Brało się różne profity te lepkie łapska.

pracownikbiedra 2017-08-18 11:47:19

Daj podwyżki ch.mie to ludzie sami przyjdą i będą pracować a nie premie za polecenie śmiech

se7en 2017-06-22 23:05:14

IMHO.... aleś wymyslił... Tylko polak taki mądry i dlatego tacy lubiani jesteśmy