Bezrobotni wezmą udział w pracach społecznie użytecznych

0 0
Bezrobotni wezmą udział w pracach społecznie użytecznych
Od 2010 r. w pracach społecznie użytecznych w Rudzie Śląskiej wzięło udział 1361 osób, z czego 141 podjęło pracę (fot. pixabay)

Bezrobotni bez prawa do zasiłku z Rudy Śląskiej wezmą udział w tym roku w pracach społecznie użytecznych. Na organizację prac zarezerwowano blisko 0,5 mln zł, 60 proc. tej kwoty refunduje Fundusz Pracy.

Za swoją pracę uczestnicy otrzymują wynagrodzenie – 8,10 zł za godzinę. Będą sprzątać oraz wykonywać drobne prace konserwatorskie i remontowe.

Prace społecznie użyteczne będą prowadzone w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej oraz w 24 instytucjach miejskich. „Program pozwala bezrobotnym wdrożyć się w system pracy. Chodzi tu przede wszystkim o ukształtowanie odpowiednich nawyków związanych z zatrudnieniem oraz dyscypliną pracy. Co ważne, osoby wykonujące prace społecznie użyteczne nie tracą statusu osoby bezrobotnej” – powiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Krystian Morys.

Podczas udziału w programie osoby bezrobotne otrzymują pomoc w ramach działania Klubu Integracji Społecznej MOPS. Korzystają z doradztwa zawodowego, otrzymują pomoc w wyszukiwaniu ofert pracy, pisaniu życiorysów, listów motywacyjnych, czy zakładaniu kont internetowych. Bezrobotni przygotowywani są też do kontaktu z potencjalnym pracodawcą. „Dzięki tej pomocy i doświadczeniu zdobytemu podczas wykonywania prac społecznie użytecznych łatwiej jest im znaleźć pracę” – podkreśla Morys.

W 2015 r. w pracach społecznie użytecznych w Rudzie Śląskiej udział wzięło 251 osób bezrobotnych. 24 z nich znalazły po tym stałe zatrudnienie, głównie w firmach budowlanych i sprzątających.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.