Bezrobotni: działalność urzędów pracy to fikcja

0 0
Bezrobotni: działalność urzędów pracy to fikcja

Urzędnicy czekają, a oni nie przychodzą. Bezrobotni masowo nie stawiają się na wyznaczane przez urzędy pracy spotkania. W Wałbrzychu dotyczy to prawie jednej trzeciej wszystkich zarejestrowanych.

Według specjalistów w ten sposób odcinają się oni m. in. od ofert pracy. Bezrobotni odpowiadają krótko: nie przychodzimy bo to nic nie daje.

- To fikcja, byłem ponad rok bezrobotnym i szczerze mówiąc, nie dostałem żadnego skierowania na rozmowę o pracę, tylko na staże niezwiązane z kwalifikacjami - mówi jeden z bezrobotnych.

Podobny kłopot jest w większości powiatowych urzędów pracy. W ubiegłym roku prawie tysiąc siedemset osób nie przyszło na wyznaczone spotkania w wałbrzyskim pośredniaku. To jedna trzecia wszystkich zarejestrowanych.

Dyrektorka urzędu Marzena Radochońska mówi, że bezrobotni najczęściej tłumaczą się tym, że o spotkaniu po prostu zapomnieli. Trudno zapomnieć o terminie tak ważnej wizyty, jeżeli szukamy pracy, nie jest tak, że to tylko jałowe przyjście, to propozycja pracy, szkolenia, stażu - podkreśla Marzena Radochońska.

Zgodnie z przepisami, nie przyjście na spotkanie to brak gotowości do podjęcia pracy. W efekcie bezrobotny czasowo wykreślany jest z rejestru i traci ubezpieczenie. Za pierwszym razem osoba bezrobotna wykreślana jest z rejestru na 120 dni. Za trzecim już na 270.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • mechanizm jest prosty - urzędnik ma petenta w nosie, petent ma urzędnika w nosie, jedni warczą na drugich i jest jak jest. Bezrobotny czuje się olewany ignorowany, urzędnik myśli ze bezrobotnemu się nic nie chce i traktuje go jak intruza. Spirala się nakręca. Ktoś powinien urzędnikom wytłuścić że to oni są dla bezrobotnego, a nie bezrobotny dla nich. Może jak zmienia swoja postawę wobec tych ludzi, i zrozumieją na czym polega ich praca to wzrośnie skuteczność ich pracy? Bezrobotni przede wszystkim potrzebują nadziei, i nie ma co tu rechotać czy pukać się w czoło. Jak urzędnik tego nie rozumie, powinien zmienić prace bo pomylił miejsca i robi krzywdę sobie i innym. A bezrobotni powinni pojąć raz na zawsze że urząd pracy to nie aparat do szukania im pracy, urząd ma ułatwiać im skuteczniejsze poruszanie się po rynku pracy, a nie szukać za bezrobotnych pracy. Obie strony powinny zweryfikować swoje oczekiwania, i zabrac sie do roboty, rzetelnej a takiej pańszczyźnianej breji jaka dziś obserwujemy, Bezrobotny nie wie że szukanie pracy to tez praca, tymczasowa, a najciezsza praca na świecie to praca nad samym sobą, a taka konieczna po obu stronach, indywidualnie i zespołowo. Zatem do roboty! :) ojczyzna wasz potrzebuje
  • koleżanka była po reformie u spec doradcy w urzędzie pracy, się wysiliła pani doradca z 20 letnim stażem - dała jej - uwaga! - nieczytelne ksero stron internetowych firm rekrutacyjnych i portali z ogłoszeniami o pracę, łał! z wrażenia skorzystałem z wc , a o diagnostykę dziewczyna już cztery miesiące tych betonów prosi i tylko ich tym irytuje, bo im pracy nadaje która powinni wykonać sami bez proszenia, Reforma na runku pracy powinna się zacząć od administracji,

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.