RynekSeniora.pl

Bezrobocie wśród młodych Brytyjczyków jest cztery razy większe niż w całej populacji

0 0
Bezrobocie wśród młodych Brytyjczyków jest cztery razy większe niż w całej populacji
Ubóstwo młodych to nie tylko kłopoty ze znalezieniem pracy, ale również trudność z ponoszeniem wysokich kosztów wynajmowania mieszkań przy stosunkowo niskich przychodach. Fot. pixabay

W Wielkiej Brytanii w ubóstwie żyje więcej osób młodych niż w podeszłym wieku. Nie potrafią znaleźć pracy i samodzielnie się utrzymać.

Aż 1,7 mln Brytyjczyków między 16 a 24 rokiem życia znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, w porównaniu do 1,4 mln ludzi powyżej 65 lat - wynika z badania Joseph Rowntree Foundation.

W ciągu ostatnich 10 lat liczba młodych w trudnej sytuacji finansowej zwiększyła się na Wyspach o 400 tysięcy. Bezrobocie w tej grupie było cztery razy większe niż w całej populacji Brytyjczyków. Tylko w przypadku osób w podeszłym wieku ich udział w całkowitej liczbie biednych zmniejszył się w ciągu ostatniej dekady.

Z drugiej strony, prognozy są optymistyczne. Brytyjski rząd utrzymuje, że udział ubogich ludzi w całej populacji jest najniższy od lat 80. ubiegłego wieku.

Okazuje się, że młodzi Brytyjczycy mają problemy z utrzymaniem się na własną rękę. Ponad 16 proc. osób poniżej 24. roku życia jest bezrobotnych. Dla porównania w Polsce w II kwartale 2015 roku niemal co piąty młody obywatel nie miał pracy.  

Ubóstwo młodych to nie tylko kłopoty ze znalezieniem pracy, ale również trudność z ponoszeniem wysokich kosztów wynajmowania mieszkań przy stosunkowo niskich przychodach.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.