Bezrobocie wśród młodych Brytyjczyków jest cztery razy większe niż w całej populacji

W Wielkiej Brytanii w ubóstwie żyje więcej osób młodych niż w podeszłym wieku. Nie potrafią znaleźć pracy i samodzielnie się utrzymać.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezrobocie wśród młodych Brytyjczyków jest cztery razy większe niż w całej populacji

PODZIEL SIĘ


Autor: Rzeczpospolita/Rynek Seniora

RynekSeniora.pl

24 lis 2015 13:16


Aż 1,7 mln Brytyjczyków między 16 a 24 rokiem życia znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, w porównaniu do 1,4 mln ludzi powyżej 65 lat - wynika z badania Joseph Rowntree Foundation.

W ciągu ostatnich 10 lat liczba młodych w trudnej sytuacji finansowej zwiększyła się na Wyspach o 400 tysięcy. Bezrobocie w tej grupie było cztery razy większe niż w całej populacji Brytyjczyków. Tylko w przypadku osób w podeszłym wieku ich udział w całkowitej liczbie biednych zmniejszył się w ciągu ostatniej dekady.

Z drugiej strony, prognozy są optymistyczne. Brytyjski rząd utrzymuje, że udział ubogich ludzi w całej populacji jest najniższy od lat 80. ubiegłego wieku.

Okazuje się, że młodzi Brytyjczycy mają problemy z utrzymaniem się na własną rękę. Ponad 16 proc. osób poniżej 24. roku życia jest bezrobotnych. Dla porównania w Polsce w II kwartale 2015 roku niemal co piąty młody obywatel nie miał pracy.  

Ubóstwo młodych to nie tylko kłopoty ze znalezieniem pracy, ale również trudność z ponoszeniem wysokich kosztów wynajmowania mieszkań przy stosunkowo niskich przychodach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.