Bezrobocie w Polsce może spaść do 7 proc. jeszcze w 2016 r.

• Na koniec 2016 r. stopa bezrobocia powinna wynieść poniżej 9 proc.
• Według szacunków MRPiPS podanych 7 kwietnia bezrobocie w marcu spadło do 10 proc. z 10,3 proc. w lutym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezrobocie w Polsce może spaść do 7 proc. jeszcze w 2016 r.

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

8 kwi 2016 10:44Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej powiedziała, że marcowe statystyki "to bardzo dobre informacje z rynku pracy". "Nasza prognoza na koniec roku jest poniżej 9 proc." - dodała. "Dla ministra pracy, któremu podlegają fundusze oparte o składki to jest bardzo dobra sytuacja" - zaznaczyła.

"Czekam na chwilę, w której w Polsce liczba bezrobotnych zejdzie poniżej 1,5 mln osób. Byłby to symboliczny znak lepszej sytuacji" - powiedziała Rafalska. Obecnie to 1,6 mln osób - przypomniała.

Wiceminister rodziny Stanisław Szwed doprecyzował, że wskaźnik na koniec roku może wynieść 8,8 proc., a nawet może być niższy. Zaznaczył, że jeśli wejdzie w życie projekt przygotowany przez ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła związany z ubezpieczeniem zdrowotnym - przewidujący, że nie trzeba będzie rejestrować się jako bezrobotny, by uzyskać tytuł do bezpłatnej opieki zdrowotnej - wskaźnik bezrobocia rejestrowanego w Polsce może spaść do 7 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

biały murzyn 2016-05-12 13:17:54

Co za obłuda. To że bezrobotni przestaną się rejestrować to nie znaczy że znikną. Bezrobocie dalej będzie a państwo będzie bardziej kłamać. Jaki więc będzie sens statystyk skoro z góry zakłada się by były zakłamane i zaniżone ?