Bezrobocie, luty 2016 r.: Prawie 129 tys. ofert zatrudnienia wpłynęło do urzędów pracy

• Stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym wyniosła 10,3 proc., czyli podobnie jak w styczniu.
• Dla porównania w lutym ubiegłego roku wynosiła ona 11,9 proc.
• W urzędach pracy na koniec lutego zarejestrowanych było 1 mln 655,3 tys. osób.
• Najniższe bezrobocie w województwie wielkopolskim, śląskim oraz mazowieckim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezrobocie, luty 2016 r.: Prawie 129 tys. ofert zatrudnienia wpłynęło do urzędów pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

8 mar 2016 12:21


Bezrobocie na poziomie jednocyfrowym utrzymuje się w sześciu województwach; najniższe odnotowywane jest w województwie wielkopolskim (6,6 proc.), śląskim (8,5 proc.) oraz mazowieckim (8,8 proc.) - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej..

Jak podał resort w lutym 2016 r. pracodawcy zgłosili do urzędów pracy niemal 129 tys. ofert zatrudnienia. To o ponad 48 proc. więcej w porównaniu do poprzedniego miesiąca - wynika z szacunków MRPiPS. Resort zaznaczył, że tak dobrego wyniku nie było od września 2015 r.

"Luty jest kolejnym miesiącem systematycznego wzrostu liczby zgłaszanych przez pracodawców wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. W porównaniu do stycznia odnotowano wzrost o ponad 48 proc. To wzrost liczby ofert pracy o prawie 42 tys. W lutym liczba ofert pracy była wyższa o ponad 33 proc. niż w analogicznym okresie roku ubiegłego" - czytamy.

Najwięcej ofert pracy zgłoszono w województwie mazowieckim (6,3 tys.), wielkopolskim i małopolskim (3,8 tys.).

"Firmy chcą zatrudniać nowych pracowników. Trend ten nabiera cech trwałości. To bardzo optymistyczna oznaka ożywienia na lokalnych rynkach pracy. Świadczy też o wzroście zaufania pracodawców do usług urzędów pracy" - powiedziała, cytowana w komunikacie, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Jak podał resort, w urzędach pracy na koniec lutego zarejestrowanych było 1 mln 655,3 tys. osób, czyli o 7,8 tys. więcej w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.