Bezpieczny List: Pracownicy bez pensji i z wypowiedzeniami. Pozwą InPost?

• Na kilka dni przed wypłaceniem pensji InPost za 10 tys. zł sprzedał swoją spółkę-córkę Bezpieczny List.
• Zatrudnionych jest w niej co najmniej 1200 osób.
• Pracownicy mogą skierować sprawę do sądu przeciwko byłemu pracodawcy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bezpieczny List: Pracownicy bez pensji i z wypowiedzeniami. Pozwą InPost?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

24 sie 2016 12:36


Listonosze od nowego właściciela pieniędzy nie dostają. Zamiast tego otrzymują wypowiedzenia. Właściciel InPostu Rafał Brzoska tłumaczy, że choć poprosi kupującego o wyjaśnienia, to on ze swoimi byłymi pracownikami nie ma już nic wspólnego - czytamy na Money.pl.

Obecnie właścicielem firmy jest niewielka spółka Tenes One o kapitale zakładowym 10 tys. zł. Do transakcji doszło 8 sierpnia, wypłaty za lipiec powinny wpłynąć dwa dni później - podaje Money.pl.

W związku z zaistniałą sytuacją ponad 1200 osób, które były zatrudnione na etacie w Bezpiecznym Liście może skierować sprawę do sądu przeciwko byłemu pracodawcy – informuje Rzeczpospolita.

Do poszkodowanych już zwracają się kancelarie, które zamierzają reprezentować ich w postępowaniu sądowym. Niektóre z ofert zakładają darmową obsługę prawną. Poszkodowani planują złożyć pozew zbiorowy - donosi Rzeczpospolita.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

11 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

janusz 2016-12-29 21:46:10

dziki kraj to i dzikie obyczaje.gdyby panstwo bylo zainteresowane jak zyja obywatele to tego typu cwaniacy chodziliby w pasiastych uniformach.pierdoly jakie opowiadaja rzadzacy niech sobie wd wsadza

gienek 2016-10-07 19:56:18

hej , czy ktos ma kontakt z obecnym szefostwem?? pilne, gienia76@buziaczek.pl

iwona 2016-09-19 14:17:26

nie dostałm wyplaty za lipiec i sierpien z bezpieczny list gdzie byli kierownikami osoby ktore som teraz kierownikwmi tenes one.uwarzajcie bardzo to podejrzane no nie? nikodem205@interiapl.