Będzie praca w TSSE. Głównie w branżach budowlanej, metalowej i chemicznej

Ponad 1,6 tys. nowych miejsc pracy powstanie na nowych terenach inwestycyjnych, o które zostanie powiększona Tarnobrzeska Specjalna Strefa Ekonomiczna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie praca w TSSE. Głównie w branżach budowlanej, metalowej i chemicznej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 paź 2014 18:31


Jak podkreśla Maciej Ślęzak, dyrektor tarnobrzeskiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza TSSE, wniosek o powiększenie strefy powinien zostać zaakceptowany przez rząd w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Czytaj też: Specjalne Strefy Ekonomiczne na nowych zasadach

Do strefy włączone mają być tereny inwestycyjne w Tarnobrzegu, Jaśle (Podkarpackie) i Radomiu (woj. mazowieckie) - w sumie 46 ha. - Notujemy duże zainteresowanie gmin włączeniem terenów do naszej strefy. Przodują tutaj przede wszystkim samorządy z województw mazowieckiego i podkarpackiego - dodaje Ślęzak.

Nowe tereny w Tarnobrzegu mają być przeznaczone m.in. pod rozbudowę zakładów Pilkington Automotive Poland. Działający już zakład tej firmy - potentata na rynku szyb samochodowych - ma być rozbudowany o nową halę produkcyjną. Wartość tej inwestycji to ok. 90 mln zł, powstanie 200 miejsc pracy.

Według szacunków ARP na nowych terenach, które zostaną włączone do strefy, w ciągu najbliższych lat powstanie ponad 1,6 tys. nowych miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 450 mln zł. Po rozszerzeniu TSEE będzie miała powierzchnię ponad 1,7 tys. ha.

Czytaj też: Większe strefy ekonomiczne to więcej miejsc pracy

Ślęzak zaznaczył, że obecnie jest pięć wniosków od przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować na terenie SSE. Są to firmy z branż m.in. budowlanej, metalowej i chemicznej. Zdaniem Ślęzaka, pierwsze nowe zezwolenia powinny być wydane na początku przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.