Będzie praca dla HR-owców w Gdańsku. Alexander Mann Solutions otwiera nowe centrum

0 0
Będzie praca dla HR-owców w Gdańsku. Alexander Mann Solutions otwiera nowe centrum
Zatrudnienie w globalnym centrum usłyg Alexander Mann Solutions znajdzie do końca roku 150 osób./fot. mat.pras

Firma Alexander Mann Solutions, świadcząca usługi z zakresu outsourcingu procesów rekrutacyjnych, wybrała Gdańsk na lokalizacje swojego kolejnego globalnego centrum usług, w którym docelowo znajdzie zatrudnienie około 300 osób.

Decyzja firmy została podjęta po udanym zakończeniu pilotażowego projektu. W maju Alexander Mann Solutions otworzył w Gdańsku oddział regionalny wspierający firmę w zakresie rekrutacji oraz pozyskiwania kandydatów. Sześć miesięcy działalności pokazało, że trójmiejski rynek pracy posiada potencjał umożliwiający firmie planowany rozwój i dostęp do wykwalifikowanej kadry.

W nowym centrum firma stworzy miejsca pracy dla osób, których pasją jest praca w szeroko pojętym obszarze HR: rekrutacji i zarządzaniu talentami oraz wsparciu administracyjnym. Alexander Mann Solutions oferuje stanowiska pracy z wykorzystaniem języków obcych, dające możliwość budowania relacji z najbardziej rozpoznawalnymi markami oraz kontakt z kandydatami na rynkach europejskich.

To kolejna lokalizacja w Polsce

Alexander Mann Solutions obecnie zatrudnia blisko 3 tys. osób na całym świecie. Siedzibą główną firmy jest Londyn, a jej sześć głównych centrów biznesowych zlokalizowanych jest w Bracknell, Krakowie, Manili, Cleveland, Belfaście oraz Shanghaju. Teraz do tej listy dołącza także Gdańsk.

Nowa siedziba w Gdańsku da możliwość zatrudnienia zarówno osobom z doświadczeniem w branży, jak i rozpoczynającym swoją karierę absolwentom wszystkich kierunków. W przypadku odpowiedniego klimatu inwestycyjnego gdański oddział planuje zatrudnienie około 100 osób do końca 2015 roku.

Inwestycja na Pomorzu

- Do tej pory lokalny sektor nowoczesnych usług biznesowych nie posiadał firmy, która działałaby na taką skalę w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych. Decyzja AMS o otwarciu w Gdańsku nowego centrum pokazuje jak wielu pracowników w regionie posiada kwalifikacje niezbędne w wymagających, ale jednocześnie bardzo atrakcyjnych projektach rekrutacyjnych prowadzonych dla klientów firmy na całym świecie - mówi Marcin Grzegory, menedżer projektu – sektor BPO/SSC w Invest in Pomerania.

Pomysł otwarcia oddziału w Gdańsku był od samego początku aktywnie wspierany przez inicjatywę Invest in Pomerania. Szczególną rolę w procesie decyzyjnym odegrały: Agencja Rozwoju Pomorza oraz Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA). Projekt został zrealizowany we współpracy z CBRE - największą na świecie firmą doradczą w sektorze nieruchomości komercyjnych i nowych strategii miejsc pracy.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.