Będzie nowy konkurs na prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Brakuje kandydata, który spełniałby oczekiwania Ministerstwa Rozwoju. Poprzedni konkurs nie został rozstrzygnięty, wkrótce zostanie ogłoszony nowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie nowy konkurs na prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 lut 2016 12:24


18 stycznia br. w porozumieniu z ministrem rozwoju Mateuszem Morawieckim ówczesna prezes PARP Bożena Lublińska-Kasprzak odeszła z tej instytucji. Była szefową agencji od marca 2009 r. Ogłoszony w styczniu konkurs na prezesa PARP nie został rozstrzygnięty.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński mówił wcześniej PAP, że jego resort chce, by Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w większym stopniu współpracowała z regionami w zakresie wsparcia firm oraz rozwoju innowacyjności. - Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości to jedna z naszych najważniejszych instytucji publicznych. Spełnia kluczową rolę we wspieraniu przedsiębiorczości zarówno małych, średnich, jak i dużych firm w Polsce. Chcielibyśmy, żeby tę działalność kontynuowała. Dlatego pozycja prezesa tej agencji jest dla nas bardzo ważna. Ogłaszamy więc konkurs, żeby znaleźć najlepszego kandydata na rynku - mówił.

- Przed tą osobą są oczywiście olbrzymie wyzwania, bo PARP będzie główną agencją Ministerstwa Rozwoju w obszarze wspierania przedsiębiorczości; będzie ona zarządzała olbrzymimi środkami pochodzącymi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Również będzie nam zależało na tym, żeby agencja w większym stopniu współpracowała z regionami w obszarze przedsiębiorczości i innowacyjności - podkreślał pod koniec stycznia Kwieciński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.