Będą nowe miejsca pracy w Suwalskiej SSE

Już drugi inwestor zainteresowany jest podstrefą Łomża Suwalskiej SSE. Inwestować zamierza firma PPHU Mag zajmująca się recyklingiem metali kolorowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą nowe miejsca pracy w Suwalskiej SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

13 sty 2016 16:04


Inwestor jest lokalną, rodzinną firmą z Jedwabnego, która od 10 lat prowadzi demontaż pojazdów i urządzeń produkcyjnych, by odzyskiwać z nich tzw. metale nieżelazne. Dzięki nowej inwestycji w Łomży na terenie SSE chce się zajmować sortowaniem i odzyskiwaniem metali kolorowych przy zastosowaniu nowoczesnych technologii - poinformowała w środę w przesłanej PAP informacji rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska.

Wartość planowanej inwestycji to prawie 7,3 mln zł. Ma powstać minimum 10 nowych miejsc pracy.

Cytowany w komunikacie strefy właściciel PPHU Mag Andrzej Grabowski podkreśla, że zakład, który ma powstać w Łomży, ma być pierwszym w Polsce, który wykorzysta unikatowe technologie oparte na odzyskiwaniu kilku metali niewielkich rozmiarów jednocześnie. Nowoczesny system będzie stosowany przy recyklingu silników elektrycznych. Metale mają być odzyskiwane szybciej i w większej ilości. Będą trafiać do hut i odlewni metali nieżelaznych.

W środę rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż działki w tej podstrefie. Inwestor chce nabyć grunt o powierzchni 0,3 ha za 720 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.