Będą nowe miejsca pracy w branży budowlanej. Szykuje się hossa

Do 2015 roku można spodziewać się nowych miejsc pracy w branży budowlanej. Prawdopodobnie inwestorzy będą musieli także podnieść płace, by przyciągnąć pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą nowe miejsca pracy w branży budowlanej. Szykuje się hossa

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

14 paź 2014 9:45


Należy się spodziewać zwiększenia zatrudnienia w branży budowlanej, które nastąpi najprawdopodobniej w najbliższych miesiącach. Pracownicy z tego sektora upomną się także o podwyżki, ponieważ płace - jak podaje GUS - pozostają w budownictwie zamrożone od 2013 r. 

Czytaj też: Ożywienie na rynku budowlanym. Duże firmy będą zatrudniać

Powód? Hossa na rynku budowlanym. Najważniejszym z nich jest sektor drogowy. Od kliku miesięcy rośnie lista ogłaszanych i rozstrzyganych przetargów. Wśród tych, które ostatnio zostały rozstrzygnięte są m.in. kontynuacja autostrady A1 Stryków-Tuszyn, S7 w okolicy Jędrzejowa czy S8 w okolicach Zambrowa. Nowa perspektywa finansowa budżetu UE powinna na dobre napędzić infrastrukturę w 2015 r. 

Czytaj też: Koniec rynku pracodawcy?

Budowlańcy wskazują, że szczególnie w kilku regionach rozpoczyna się prawdziwy rozwój. Dobrym przykładem jest na Łódź i ten region: we wrześniu podpisano umowę na wykonanie trzech odcinków autostrady w tym regionie, trwają dalsze prace przy dworcu Łódź Fabryczna, w tym roku rozpoczęto budowę stadionu miejskiego. Podobne ożywienie widać w Warszawie, Trójmieście, we Wrocławiu i na Górnym Śląsku.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
GUS

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.