Będą nowe miejsca pracy w aglomeracji wrocławskiej

0 0
Będą nowe miejsca pracy w aglomeracji wrocławskiej
Aglomeracja wrocławska stała się przede wszystkim zagłębiem dla branży IT i sektora technologicznego. (fot. pixabay)

W aglomeracji wrocławskiej w 2015 r. ulokowano 35 inwestycji. Dzięki temu Wrocław zwyciężył w rankingu miast europejskich do 750 tys. mieszkańców w kategorii "Strategia pozyskiwania bezpośrednich inwestycji zagranicznych" – podały władze miasta.

Jak mówił w środę (17 lutego) na konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, miastu zależy na wspieraniu inwestycji polskich równie mocno, jak na pozyskiwaniu zagranicznych inwestorów.

- Bardzo mocno podkreślamy tę konieczność wsparcia polskich czempionów w biznesie i to robimy od kilku lat. Ściągamy przede wszystkim polski kapitał, który również reinwestuje w naszej aglomeracji, stwarzając tysiące miejsc pracy - dodał Dutkiewicz.

Powstanie prawie 6 tys. miejsc pracy

Dyrektor ds. wspierania biznesu w Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Łukasz Czajkowski poinformował, że w 2015 r. ulokowano na tym terenie 35 inwestycji, dzięki którym powstanie prawie 6 tys. miejsc pracy.

- To są zarówno nowe inwestycje, ale również w przypadku niektórych firm chodzi o reinwestowanie. Np. Toyota, która ma w regionie dwie fabryki, tym razem zainwestowała w centrum rozliczeniowe - powiedział Czajkowski.

Podkreślił, że aglomeracja wrocławska stała się przede wszystkim zagłębiem dla branży IT i sektora technologicznego.

TIM i Perfand będą zatrudniać

Czajkowski podał, że z ubiegłorocznych inwestycji firm polskich do największych można zaliczyć nakłady firmy TIM, która wyda 40 mln zł na centrum logistyczne, oraz firmy Ab.pl, która na nowe centrum dystrybucyjne wydało 100 mln zł. W sumie obaj inwestorzy zatrudnią 400 osób.

Kolejną dużą inwestycją jest rozpoczęcie budowy fabryki oświetlenia LED przez firmę Perfand pod Trzebnicą, gdzie docelowo będzie pracować tysiąc osób.

Jak poinformowano w najnowszym rankingu miast europejskich do 750 tys. mieszkańców Wrocław zwyciężył w kategorii „Strategia pozyskiwania bezpośrednich inwestycji zagranicznych".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.