Bauer zwalnia, ale nie zostawia pracowników na lodzie

Dziesięciu pracowników wydawnictwa Bauer straciło pracę. Czy będą następni?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bauer zwalnia, ale nie zostawia pracowników na lodzie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 mar 2015 13:17


Z nieoficjalnych informacji Presserwisu wynika, że wydawnictwo Bauer zdecydowało się zwolnić dziesięć osób: grafików, dziennikarzy i redaktorów tworzących „Bravo Girl” i „Twista”. Powodem cięć jest trudna sytuacja na rynku pism młodzieżowych.

Pracownikom zaproponowano dalszą współpracę z wydawnictwem, ale w oparciu o umowę o dzieło. Według jednego z pracowników działania te to program pilotażowy. Jego zdaniem w przyszłości więcej osób przejdzie na taki system.

To nie pierwsze wydawnictwo, które jest zmuszone do redukcji etatów. W ubiegłym roku jednym z rezultatów wprowadzenia programu darmowego "Naszego elementarza" były zwolnienia grupowe. Choć początkowo Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne planowało zwolnić 40 proc. załogi, to ostatecznie pracę straciły 73 osoby.

"Przyczyną rozpoczęcia negocjacji ze związkami zawodowymi były prace nad zmianami do ustawy oświatowej, prowadzone przez polski rząd w trybie pilnym. Dzięki uchwalonej przez parlament i podpisanej przez prezydenta ustawie rząd stał się dominującym wydawcą na rynku podręczników do klas I-III, zabierając możliwości konkurowania jakością innym podmiotom gospodarczym. W związku z tym, wydawca, taki jak WSiP, był zmuszony przeprowadzić restrukturyzację firmy, która polega m.in. na zwolnieniach grupowych" – informował wówczas rzecznik prasowy WSiP, Jarosław Matuszewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.