Batalia o informatyków trwa. Firmy zatrudniają osoby po kursach

Polskie firmy biją się o specjalistów IT. To otwiera rynek na programistów bez akademickiego wykształcenia. Zatrudnienie można znaleźć już po kilkutygodniowych kursach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Batalia o informatyków trwa. Firmy zatrudniają osoby po kursach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 lip 2016 8:53


Komisja Europejska szacuje, że w Unii w 2020 roku brakować będzie do 825 tys. programistów i specjalistów IT. W Polsce - ok. 50 tys., jak twierdzą Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji.

W te głosy, jak informuje "Gazeta Wyborcza", wsłuchiwać się mogą osoby bez wykształcenia informatycznego.

Software Development Academy z Gdańska jest jedną najstarszych firm szkolących programistów w Polsce. W 2014 roku zatrudniała sześć osób, a w pierwszym prowadzonym przez nią kursie uczestniczyło ledwie 15 osób.

- Teraz na naszych kursach prowadzonych w sześciu lokalizacjach kształci się ponad 150 osób - mówi Piotr Mazur, koordynator Pomorskiej Fundacji Inicjatyw Gospodarczych, która prowadzi akademię.

Czytaj też: CodersLab: W 6 tygodni kształcą programistę

Podobna sytuacja przedstawia się z CodersLab z Warszawy. - Nie mamy już wolnych miejsc na kursy w październiku - mówi Leszek Wolany, dyrektor ds. marketingu w szkole programowej CodersLab.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

yxxy 2016-08-01 15:48:18

Taa jasne. Kursy kończy wiele osób, a potem zderzaja się one z rekrutacyjną rzeczywistością - czyli nie masz doświadczenia, to dziękujemy, a kursów możesz mieć z 10 zrobionych.