BASF szuka kolejnych pracowników. Kogo potrzeba?

Dirk Elvermann, prezes BASF Polska poinformował, że w zakładzie produkcyjnym katalizatorów emisji w Środzie Śląskiej, gdzie obecnie pracuje 160 osób, prowadzona jest rekrutacja. Do końca roku BASF planuje zatrudnienie kolejnych 100 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BASF szuka kolejnych pracowników. Kogo potrzeba?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (AG)/BASF

wnp.pl

31 paź 2014 20:16


Zakład produkcyjny w Środzie Śląskiej produkuje katalizatory emisji dla samochodów osobowych z silnikiem benzynowym, a także dla samochodów osobowych i ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym. Oferty pracy zostały skierowane do specjalistów ze średnim, wyższym i zawodowym wykształceniem technicznym (m. in. do chemików, inżynierów, laborantów i analityków).

Czytaj też: W Środzie Śląskiej powstała fabryka BASF

BASF poszukuje również kandydatów na stanowiska niewymagające specjalistycznego wykształcenia, na których liczą się kompetencje miękkie, takie jak umiejętność pracy w zespole, dokładność w działaniu oraz doświadczenie (m. in. pracownicy produkcji oraz magazynierzy).

Firma BASF jest również otwarta na współpracę ze studentami. Od najbliższego semestru wspólnie z Politechniką Wrocławską zostanie uruchomiona Akademia BASF, w której będą odbywać się wykłady dla studentów wybranych kierunków. Celem działania akademii jest przybliżenie studentom wiedzy z zakresu biznesu oraz przedstawienie nowego zakładu i możliwości pracy w nim.

Fabryka do 2016 r. będzie miała 10 linii produkcyjnych. Wiąże się to z dalszą rozbudową oraz tworzeniem kolejnych miejsc pracy. Docelowo w zakładzie produkcji katalizatorów w Środzie Śląskiej będzie zatrudnionych ponad 400 osób.

Czytaj też: Jak pracowników szuka BASF?

Pracownikom zostaną zapewnione szkolenia z zakresu obejmowanego stanowiska pracy, niektóre szkolenia będą odbywały się również w Niemczech. Dodatkowo, BASF oferuje szeroki pakiet świadczeń socjalnych, takich jak bezpłatna opieka medyczna oraz dofinansowanie aktywności sportowej. Z nowym rokiem uruchomione zostaną także ubezpieczenia na życie, bezpłatny transport dla pracowników a także dofinansowanie do posiłków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.