Barometr Ofert Pracy wzrasta od trzech miesięcy

W marcu Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, wzrósł do 152,3 pkt. wobec 141,3 pkt. miesiąc wcześniej - podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC) oraz Instytut Gospodarki WSIiZ w Rzeszowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Barometr Ofert Pracy wzrasta od trzech miesięcy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

10 kwi 2013 10:51


- Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, już trzeci miesiąc z rzędu wzrasta. Marcowy wzrost - o 11 pkt. był dodatkowo stosunkowo duży. Oznacza to opublikowanie w Internecie większej liczby ofert pracy niż w ostatnich miesiącach - napisano w raporcie Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Instytutu Gospodarki Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Z raportu wynika, że w marcu br. w internecie opublikowano 126,8 tys. ogłoszeń o zatrudnieniu

- Sytuacja na rynku pracy od dłuższego czasu utrzymuje się na podobnym, niekorzystnym poziomie zarówno dla poszukujących pracy, jak też przedsiębiorców. W związku z coraz niższą dynamiką produkcji i sprzedaży w polskiej gospodarce w bieżącym roku nie przewidujemy trwalszego spadku bezrobocia. Podczas sezonu wiosenno-letniego może nastąpić jego niewielki i krótkotrwały spadek, jednak wyłącznie z przyczyn sezonowych - napisano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.