Bank Zachodni WBK: Nowy prezes wkrótce zostanie wybrany

• BZ WBK poszukuje nowego prezesa banku.
• Na początku listopada 2015 r. rezygnację ze stanowiska złożył Mateusz Morawiecki.
• Do powołania nowego prezesa funkcję tę czasowo pełni Gerry Byrne.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bank Zachodni WBK: Nowy prezes wkrótce zostanie wybrany

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

27 sty 2016 13:01


- Bank Zachodni WBK jest w zaawansowanym procesie poszukiwań nowego prezesa banku - poinformował wiceprezes i pełniący obowiązki prezesa Gerry Byrne. Nominacja powinna nastąpić niedługo, dodał.

- Mamy dobrze zaawansowany proces i oczekuję, że niedługo ogłosimy nominację. To kluczowa nominacja w naszej organizacji. Pozycja prezesa w naszym banku jest silna - jesteśmy trzecim bankiem w sektorze - i ten proces zostanie zakończony - powiedział Byrne podczas konferencji prasowej.

- Przez lata siłą naszego banku podczas fuzji i przejęć byli ludzie. Mamy zespół menedżerów dobrej jakości i proces zarządzania przebiega sprawnie - podkreślił.

Na początku listopada ub. r. Mateusz Morawiecki złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Banku Zachodniego WBK w związku z objęciem funkcji wicepremiera i ministra rozwoju. Jednocześnie rada nadzorcza banku delegowała przewodniczącego rady Gerry'ego Byrne'a do czasowego pełnienia funkcji prezesa, do momentu powołania nowego.

Czytaj też: Ile zarobił Mateusz Morawiecki w Banku Zachodnim WBK?

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.