Bank szuka siedziby na centralę w Łodzi

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podkreśliła na poniedziałkowej konferencji po spotkaniu z władzami mBanku, że jej priorytetem jest to, by w Nowym Centrum Łodzi powstawały kolejne obiekty. Stąd - według niej - rozmowy m.in. z prezesem mBanku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bank szuka siedziby na centralę w Łodzi

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 lip 2014 16:41


"Prowadziliśmy rozmowy od wielu miesięcy czy lat, żeby w Łodzi powstała centrala mBanku, żeby miała godny siebie obiekt. Postanowiliśmy, że ten projekt, choć oczywiście nie w tej formie, nie zostanie zażegnany, o ile oczywiście wyrażą zgodę politycy, żeby jak najszybciej kontynuować współpracę z bankiem, i żeby jak najszybciej wystawić powtórnie działkę na sprzedaż" - podkreśliła Zdanowska.

Prezes mBanku Cezary Stypułkowski podkreślił, że bank zatrudnia w Łodzi i Aleksandrowie Łódzkim ponad 2200 wysokokwalifikowanych pracowników.

"Mamy rozproszoną infrastrukturę, intencją banku było i pozostaje skupienie całości operacji w jednej dużej siedzibie" - zaznaczył. Przyznał, że bank poszukuje siedziby na swoją łódzką centralę od 1,5 roku, i gwarantuje na wiele lat kontrakt dla potencjalnego inwestora, bowiem sam nie chce występować bezpośrednio jako inwestor.

Dodał, że bank był zachęcany do tego, aby usytuować swoją nową centralę łódzką w Bramie Miasta. Według niego dla banku kluczowa jest jednak perspektywa lat 2017-18, ponieważ wówczas szereg jego łódzkich zobowiązań będzie musiało być weryfikowanych.

"W konsekwencji tego, upływ czasu może być dla nas kluczową przesłanką do tego, aby podjąć decyzję, gdzie tę lokalizację zrobimy" - mówił.

Zapewnił jednocześnie, że bank jest skłonny wstrzymać się przez kilka miesięcy z tą decyzją, oczekując na ofertę miasta, przychylną dla banku jako późniejszego użytkownika obiektu. Jego zdaniem trudno byłoby prawdopodobnie znaleźć innego użytkownika, który jest gotów wykorzystać ponad 20 tys. m kw. takiego obiektu.

Prezydent Łodzi zapowiedziała, że w najbliższych tygodniach przedstawi harmonogram działań związanych z realizacją budynku, który ma stanąć na terenie przeznaczonym pod Bramę Miasta. Zaznaczyła, że we wrześniu będzie gotowy do przyjęcia przez radnych plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru, co umożliwi zbycie tej nieruchomości w kolejnym przetargu w oparciu o cenę rynkową. Nowy inwestor będzie musiał też przygotować nowy projekt obiektu.
CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.