Augustów, praca: W Strefie Aktywności Gospodarczej może powstać tysiąc miejsc pracy

Władze Augustowa zaprezentowały tereny pod inwestycje w Strefie Aktywności Gospodarczej (SAG). - Docelowo liczę, że powstanie tutaj około 1 tys. miejsc pracy - powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Augustów, praca: W Strefie Aktywności Gospodarczej może powstać tysiąc miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

5 lut 2018 13:22


  • Władze Augustowa (Podlaskie) liczą na utworzenie około 1 tys. miejsc pracy w Strefie Aktywności Gospodarczej (SAG).
  • Grunty są częścią Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE).
  • Miasto uzbroiło 13,5 ha pod inwestycje.

"Jest duże zainteresowanie działkami. Prowadzę rozmowy z przedsiębiorcami. W lutym ogłosimy przetarg na pierwsze dwie działki. Docelowo liczę, że powstanie tutaj około 1 tys. miejsc pracy" - powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Władze Augustowa zaprezentowały w poniedziałek (5 luty) tereny pod inwestycje. Grunty znajdują się w południowej części miasta w podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przygotowanie tych działek kosztowało 5,6 mln zł, z czego 5,3 mln zł pochodzi z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

"Augustów to miasto położone wśród lasów i jezior. To miejsce atrakcyjne dla turystów, ale musi mieć też to drugie płuco gospodarcze. Ludzie potrzebują miejsc pracy, dochodów i podnoszenia jakości życia" - powiedział w Augustowie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

Czytaj też: 5,5 mld zł na inwestycje, 3,5 tys. nowych miejsc pracy - strefy ekonomiczne miały bardzo dobry rok

Wiceminister powiedział słowami piosenki: "Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco".

"Rzeczywiście widać tutaj puste pola, ale już uzbrojone, na których będą inwestycje i Augustów będzie się rozwijał. Teren jest oddalony od miejsc turystycznych i nie zakłóci funkcji turystycznej miasta" - dodał Zieliński.

SAG w Augustowie to 10 działek o różnej wielkości. Grunty są uzbrojone, wyposażone w sieć wodociągową, energetyczną, sanitarną, deszczową i kanalizacyjną. W grudniu powstała droga łącząca strefę z miastem.

Prezes SSSE Leszek Dec powiedział, że już widać zainteresowanie gruntami wśród lokalnych przedsiębiorców, ale zarząd strefy będzie polecał je "większym" inwestorom spoza regionu, którzy interesują się inwestycjami w tej części Polski.

Miasto Augustów wydało profesjonalny biuletyn informacyjny, przygotowało też film reklamowy zachęcając do inwestowania z hasłem "Augustów najlepsze miejsce do życia i inwestycji w Polsce".

Suwalska SSE to 663 ha w miastach: Augustów, Białystok, Bielsk Podlaski, Ełk, Grajewo, Hajnówka, Łomża, Olecko (Warmińsko-mazurskie), Ostrów Mazowiecka (Mazowieckie), Sejny i Suwałki oraz w gminach: Czyżew, Gołdap (Warmińsko-mazurskie), Małkinia Górna (Mazowieckie), Narewka, Nowogród, Siemiatycze, Suwałki, Szczuczyn i Zabłudów.

W strefie działa ponad 100 firm, które zatrudniają ok. 10 tys. osób i zainwestowały ponad 3 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.