Atos zatrudni 800 osób. Także te bez doświadczenia

Atos, międzynarodowa firma z obszaru usług cyfrowych, potwierdziła dziś (3 czerwca) swoje plany rozwoju i zatrudnienia w Polsce w latach 2015-2016.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Atos zatrudni 800 osób. Także te bez doświadczenia

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

3 cze 2015 13:57


Jest to wynik dynamicznego rozwoju jednostek Global Delivery Center w Bydgoszczy i Wrocławiu. Realizacja planów rozwoju grupy w Polsce pozwoliła na zatrudnienie blisko 700 specjalistów IT w roku 2014.

W latach 2015-2016 zatrudnienie w Atos znajdzie kolejne 500 osób w Bydgoszczy oraz ok. 300 osób we Wrocławiu. Jest to wynik planowej realizacji projektów, w tym uruchomionego w roku 2014 projektu rozwoju Centrum Wsparcia Procesów IT w Bydgoszczy.

Czytaj też: Producent okien zatrudni 400 osób w Mrągowie

Projekt zakładał inwestycje w Service Management Center, odpowiedzialne za procesy świadczone w metodologii ITIL, związanej z wdrażaniem najlepszych praktyk w zakresie zarządzania infrastrukturą informatyczną i jej dopasowaniem do zmieniających się potrzeb klientów biznesowych oraz Security Operation Center, odpowiedzialne za bezpieczeństwo informatyczne.

Kolejny milowy krok poczyniony w rozwoju Atos w Polsce to uruchomienie w bydgoskim centrum nowej linii serwisowej, Big Data and Security, zakładającej intensywny rozwój obszaru Cloud i Security. We Wrocławiu natomiast dynamiczny rozwój to wynik utworzenia tam europejskiej siedziby obszaru Consulting & System Integration, będące kolejnym etapem rozwoju placówki. Dzięki skutecznej realizacji planów rozwoju zespół C&SI GDC EUR od 2014 odpowiada za koordynację pracy zespołów nie tylko w Polsce, ale również na Słowacji, w Czechach, Rumuni, Chorwacji i Bułgarii.

Czytaj też: Bain & Company otwiera centrum usług wspólnych w Warszawie. Zatrudni 100 osób

Co roku w jednostkach Global Delivery w Polsce tworzą się również kolejne centra kompetencyjne dla obszarów będących przyszłością światowego IT. - Poszukujemy zarówno kandydatów ze znajomością zagadnień IT, jak i języków obcych. Jesteśmy jednak otwarci również na zatrudnienie osób bez doświadczenia, ale z potencjałem - otwartych na naukę i rozwój w branży IT – tłumaczy Kinga Bloch, dyrektor HR, Atos Poland Global Delivery Center.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.