Astrolog, wróżka, a nawet wariograf. Oto nietypowe pomysły na rekrutację

0 0
Astrolog, wróżka, a nawet wariograf. Oto nietypowe pomysły na rekrutację
Fot. Flickr

Pytania o wykształcenie, doświadczenie zawodowe, posiadane kwalifikacje, dyskusja w języku obcym to już standard. Czy niestandardowe pomysły na sprawdzenie pracownika idą w parze ze skutecznością?

Opowiadanie dowcipów, pytania sprawdzające kreatywność typu: “Proszę opisać siebie jako książkę” lub “Ile świateł ulicznych jest na Manhattanie?” są już normą. Rekruterzy dążą do opracowania coraz bardziej wymagających sposobów rekrutacji. Celem jest wybranie najlepszego kandydata.

Ogłoszenie o pracę, czyli wyróżnij się

Jednym z ważniejszych etapów rekrutacji jest ogłoszenie o pracę. To od niego zależy, czy kandydat prześle swoją aplikację. Powinno zawierać wszystkie niezbędne informacje oraz być po prostu atrakcyjne. W jaki sposób stworzyć atrakcyjną ofertę pracy?

Już na tym etapie pracodawca powinien podać wymagania, jakie powinien spełniać idealny kandydat. Nie zapominajmy również o dokładnym opisaniu stanowiska i zakresu obowiązków oraz wszelkich informacji na temat charakteru pracy. Atrakcyjna, nieszablonowa oferta sprawi, że na nasze ogłoszenie odpowie więcej osób.

Czytaj też: W walce o najlepszych trzeba wyjść poza standardy. Oto 16 oryginalnych kampanii rekrutacyjnych

Już na tym etapie warto się wyróżnić. W efekcie więcej osób będzie kojarzyło ogłoszenie i chętnie dzieliło się nim ze swoimi znajomymi. Niektóre firmy stawiają na innowacyjne miejsca zamieszczania ogłoszeń. Sklepy meblowe ulotki na temat wakatów umieszczają na kartonach z meblami. Zdarza się, że korporacje rozdają absolwentom wyższych uczelni ołówki z długą gumką, chcąc przez to pokazać, że szukają osób twórczych, którzy lubią doprowadzać do perfekcji powierzone im projekty.

Znak zodiaku, logiczne myślenie czy pracowitość?

Kolejnym etapem, po wyselekcjonowaniu najlepszych CV, jest zaproszenie kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas jej trwania potencjalni pracownicy są poddawani różnym próbom. Można odnieść wrażenie, że rozmowa kwalifikacyjna, to wciąż na mało, bo w jaki sposób ocenić kwalifikacje podczas 45 minut? Z tego powodu firmy sięgają po przeróżne, niestandardowe sposoby.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.