Asseco Data Systems zwiększy zatrudnienie

Obecnie Asseco Data Systems zatrudnia 700 osób, a do lipca ma to być ok. tysiąca w dziesięciu lokalizacjach. Teraz jedna z największych polskich firm IT ma swoją siedzibę w Gdyni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Asseco Data Systems zwiększy zatrudnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 lut 2016 21:07


Asseco Data Systems (ADS) powstało z połączenia sześciu polskich firm z Grupy Asseco – ADH-Soft, CK Zeto Łódź, Combidata Poland, Z.U.I Otago, PI Zeto Bydgoszcz oraz Unizeto Technologies. ADS dostarcza produkty i usługi IT, a także rozwiązania infrastruktury teleinformatycznej. Poza Gdynią posiada oddziały również w 9 innych lokalizacjach, m.in. w Gdańsku, Bydgoszczy, Łodzi, Szczecinie, Katowicach i Warszawie.

Prezes Asseco Poland, Adam Góral podczas konferencji prasowej w Gdyni inaugurującej działalność Asseco Data Systems zwrócił uwagę, że lokalizując siedzibę firmy w Gdyni "spłaca dług" wobec tego miasta. W 2007 r. Asseco (z siedzibą w Rzeszowie) kupiło Prokom, wówczas jedną z najbardziej znanych i najważniejszych firm w Gdyni.

Góral przyznał, że chciałby, aby nowa firma na rynku międzynarodowym stała się „takim mniejszym Asseco”.

Prezes Asseco Data Systems, Andrzej Dopierała podczas konferencji prasowej w Gdyni tłumaczył, że dzięki połączeniu spółki, które wcześniej działały samodzielnie będą miały lepsze możliwości rozwoju, będą bardziej konkurencyjne. Liczy, że nowej firmie łatwiej będzie też eksportować swoje produkty i usługi. „Tym pojedynczym spółkom nie było łatwo przebić się ze swoją ofertą do spółek z innych krajów” - tłumaczył. Przyznał, że spółka „ma aspiracje eksportowe, bo dlaczego firma z Polski miałaby się skupiać tylko na rynku polskim”.

Podał, że ADS chce być liderem w zakresie rozwiązań dla samorządów oraz rozwiązań cyber-bezpieczeństwa (podpis elektroniczny i certyfikaty bezpieczeństwa) w Polsce i rozszerzać te działalności na inne kraje.

Mówiąc o skali firmy podał, że wyniki na ten rok to 450 mln zł sprzedaż, ok. 40 mln EBITDA, ok. tysiąca osób zatrudnionych i biura w 10 miastach w Polsce. - Tysiącosobowa firma w branży IT, która robi wynik 40 mln EBITDA to może nie jest pierwsza piątka, ale pierwsza siódemka – argumentował. Podkreślił, że „spółka jest częścią Grupy Asseco, czyli polskiej firmy informatycznej znanej na całym świecie". Zauważył, że „nowej spółce łatwiej będzie pozyskać teraz dobrych pracowników, mając brand Asseco niż jak te spółki działały oddzielnie”.

Spółka jest producentem oprogramowania i infrastruktury teleinformatycznej dla samorządów, klientów komercyjnych, dla administracji regionalnej i do obsługi świadczeń społecznych. Podano, że firma jest największym polskim centrum, obsługującym podpis elektroniczny. Jest także liderem sektora usług szkoleniowych oraz dostawcą platform do zarządzania kapitałem ludzkim i do e-edukacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.