Assa Abloy: Szwedzka firma otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie

• Szwedzka firma Assa Abloy wytwarzająca zabezpieczenia elektromechaniczne do drzwi otwiera oddział badawczo-rozwojowy w Krakowie.
• Planuje zatrudnić w nim około 60 specjalistów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Assa Abloy: Szwedzka firma otwiera centrum badawczo-rozwojowe w Krakowie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 wrz 2016 11:42


Oddział zlokalizowany jest na terenie podstrefy krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabierzowie. Inżynierowie w nim pracujący będą odpowiedzialni za prace badawczo-rozwojowe nad nowymi rozwiązaniami z zakresu elektromechanicznych systemów zabezpieczeń i kontroli dostępu.

Jak poinformowała we wtorek Joanna Skalbaniok, dyrektor marketingu polskiego oddziału Assa Abloy, nowa inwestycja w Krakowskim Parku Technologicznym to jeden z elementów polityki rozwoju, którą firma sukcesywnie wdraża od ponad 10 lat.

- Ambicją firmy jest osiągnięcie pozycji najbardziej innowacyjnej firmy w swoim segmencie i roczny wzrost rentowności na poziomie 10 proc. - zaznaczyła przedstawicielka inwestora.

Dodała, że urządzenia zabezpieczające drzwi produkowane przez Assa Abloy znajdują zastosowanie na całym świecie, w tym także w Polsce, np. w gmachach Sejmu i Senatu, Giełdy Papierów Wartościowych czy warszawskim metrze.

Assa Abloy Group rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. Dziś jej produkty dystrybuowane są do ponad 70 krajów, a liczba pracowników szybko zbliża się do 50 tysięcy. Firma zajmuje pozycję światowego lidera w segmencie zabezpieczeń elektromechanicznych, takich jak kontrola dostępu, technologie identyfikacji, automatyka drzwiowa, zabezpieczenia hotelowe oraz wiele rozwiązań z dziedziny zabezpieczeń przeznaczonych dla indywidualnych użytkowników.

Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Krakowska strefa powstała w 1997 roku. Spółka nią zarządzająca wydała w sumie ponad 210 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł i 17 tys. nowych miejsc pracy.

Po ostatnim rozszerzeniu SSE o 159 hektarów w kwietniu tego roku całkowity obszar SSE wynosi blisko 867 ha. Podstrefy znajdują się w 30 gminach, położonych na terenie woj. małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.