Apple zatrudnia ekspertów z sektora motoryzacyjnego

Apple zatrudnia coraz więcej specjalistów z branży motoryzacyjnej, co świadczy o poważnym podejściu firmy do projektu budowy samochodu elektrycznego. Ostatnio zatrudniono m.in. byłego szefa kontroli jakości Fiat Chrysler.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Apple zatrudnia ekspertów z sektora motoryzacyjnego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 lip 2015 19:45


Amerykański dziennik "Wall Street Journal" podaje, że Doug Betts jeszcze w zeszłym roku odpowiadał za globalną kontrolę jakości koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Obecnie jest zatrudniony w oddziale "Operations-Apple Inc." - informuje "WSJ" podkreślając, że sprawy nie chce komentować żadna ze stron.

Poza nim w ostatnim czasie Apple pozyskało także doświadczonych inżynierów pracujących w Europie nad autonomicznymi pojazdami. Wśród nich jest m.in. ekspert ds. samosterujących się samochodów Paul Furgale ze Szwajcarii. Mają oni stworzyć specjalny zespół, który w przyszłości wybuduje tego typu auto. Prezes Apple Tim Cook wyznaczył wcześniej na kierownika grupy Steve'a Zadesky'ego - byłego projektanta w Ford Motor. Od władz Apple'a otrzymał pozwolenie na zatrudnienie ok. 1 tys. osób.

Czytaj też: Dlaczego Apple, Google, Amazon, Skype, Facebook nazywają się tak, a nie inaczej?

Nad podobnymi projektami pracują inne koncerny elektroniczne z Google na czele - przypomina "WSJ".

Obecnie firma z Cupertino zatrudnia kilkaset osób pracujących nad projektem samochodu elektrycznego - "Titan". Jednak oficjalnie nie potwierdza nawet tych doniesień, dlatego media i analitycy nie są w stanie oszacować zaawansowania tych prac.

Czytaj też: Tim Cook, prezes Apple: "Jestem dumny z bycia gejem"

"Zainteresowanie firm technologicznych przemysłem motoryzacyjnym doprowadziło do wyścigu zbrojeń między Doliną Krzemową a tradycyjnymi centrami produkcji samochodów, takimi jak Frankfurt i Detroit, którzy próbują pozyskać talenty i środki potrzebne do transformacji tej gałęzi przemysłu" - podkreśla amerykański dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.