Antal Global Snapshot: Specjaliści i menedżerowie na celowniku rekruterów

0 0
Antal Global Snapshot: Specjaliści i menedżerowie na celowniku rekruterów
Większość organizacji w momencie przeprowadzania badania Antal Global Snapshot było w trakcie zatrudniania specjalistów i menedżerów – 71 proc. w Polsce, 73 proc. w Europie Wschodniej i 70 proc. na świecie. (Fot. Pixabay)

• Aż 71 proc. pracodawców w Polsce deklaruje, że w chwili przeprowadzania badania przez firmę Antal rekrutowało specjalistów i menedżerów.
• Z kolei 68 proc. planuje rekrutacje w ciągu następnego kwartału.
• Największą dynamikę zatrudnienia w skali Polski wykazały firmy z sektora BPO/SCC i IT.

Wyniki najnowszej edycji raportu Antal Global Snapshot pokazują, że polski rynek pracy jest w coraz lepszej kondycji. W porównaniu do poprzedniej prognozy, dynamika zatrudnienia wzrosła o 1 proc.

Co więcej, tylko 10 proc. respondentów odpowiedziało, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy planuje przeprowadzenie redukcji zatrudnienia, co jest równoznaczne ze spadkiem o 2 proc. w stosunku wobec wyników uzyskanych w połowie 2015 roku (17. edycja badania).

Źródło: Antal
Źródło: Antal

- Zgodnie z raportem Antal Global Snapshot polski rynek pracy ożywił się ostatnimi czasy – 71 proc. pracodawców zadeklarowało, że aktualnie przeprowadza rekrutacje, a 68 proc. planowało procesy rekrutacyjne w kolejnym kwartale. Jest to bardzo optymistyczna informacja dla wszystkich kandydatów poszukujących pracy, ale też tych, którzy dopiero rozważają zmianę zatrudnienia. Jest to również wyzwanie dla firm, które poprzez zadbanie o działania w obszarze employer brandingu chcą stać się pracodawcą pierwszego wyboru dla najbardziej utalentowanych specjalistów i menedżerów – twierdzi Artur Skiba, prezes Antal, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Czytaj też: Co drugi specjalista może liczyć na benefity pozapłacowe. Jakie?

Dane globalne również są bardzo optymistyczne – aż 70 proc. przedstawicieli firm deklaruje, że w momencie przeprowadzania badania prowadziło rekrutacje, a 68 proc. ma plany na zatrudnianie nowych pracowników w ciągu następnych trzech miesięcy.

Sektory SSC/BPO i IT liderami na polskim rynku pracy

Największą dynamikę zatrudnienia w skali Polski po raz kolejny wykazały firmy z sektora usług wspólnych (SSC/BPO) – aż 91 proc. z nich deklarowało, że w chwili badania przeprowadzało rekrutacje. Jak wynika z odpowiedzi ankietowanych, zapotrzebowanie na specjalistów i menedżerów w sektorze SSC/BPO w kolejnym kwartale będzie nadal bardzo wysokie – 87 proc. firm zamierzało przeprowadzać rekrutacje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • A na pracuj.pl tylko HANDLOWIEC I HANDLOWIEC. Gdzie te super oferty?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.