Andrzej Duda liczy na miejsca pracy i wyższe zarobki w Zachodniopomorskiem

Chciałbym, żeby Pomorze Zachodnie dobrze się rozwijało, a rozwój musi oznaczać też miejsca pracy i wyższe zarobki - mówił we wtorek (4 października) w Łobzie (woj. zachodniopomorskie) prezydent Andrzej Duda.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Andrzej Duda liczy na miejsca pracy i wyższe zarobki w Zachodniopomorskiem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

4 paź 2016 17:59


Mówiąc o inwestycjach w Zachodniopomorskiem, prezydent Duda przypomniał, że czynny jest już terminal LNG w Świnoujściu, a w Policach podpisano we wtorek list intencyjny pod budowę zakładu chemicznego Police 2.

"To zupełnie nowa instalacja, nowa infrastruktura, która będzie służyła do przetwarzania propanu. Ta inwestycja teraz będzie startowała za kilka miesięcy, będzie gotowa, jak mówiły mi władze spółki, czy grupy kapitałowej, za trzy lata, czyli w 2019 roku" - podkreślał prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Łobza.

Zwrócił uwagę, że w zakładzie Police 2 będzie na stałe 200 miejsc pracy. "Ale oni planują dalszy rozwój zakładu, planują w związku tym także i dalszą ekspansję. Wierzę w to, że to jest pierwszy taki duży krok, który - po gazoporcie - dzieje się tutaj, na tej ziemi" - podkreślił prezydent.

"Bo najważniejszym zadaniem - ja to powtarzam wszędzie - jakie postawiłem ja przed sobą i jakie postawili przed sobą obecnie rządzący i obecna większość parlamentarna, jest podniesienie jakości życia Polaków poprzez podniesienie poziomu życia rodzin" - zapewnił Andrzej Duda.

"To musi oznaczać miejsca pracy, to musi oznaczać wyższe zarobki, to oznacza wsparcie dla rodzin" - podkreślił prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.