Amerykańska firma Staples inwestuje w Gdańsku. Szuka pracowników

0 0

Producent materiałów biurowych - firma Staples - otwiera w Gdańsku Globalne Centrum Kompetencyjne. Tylko w pierwszym roku działalności inwestor planuje zatrudnić co najmniej 60 specjalistów z sektora IT.

Centrum będzie początkowo zatrudniać między innymi specjalistów i konsultantów SAP, e-Commerce, inżynierów telekomunikacji. Wspomniane działy będą odpowiedzialne za poprawę głównych procesów IT w firmie, dbać o ich jakość oraz wdrażać innowacyjne rozwiązania. Firma planuje wraz z rozwojem zwiększać zatrudnienie oraz tworzyć nowe działy.

- Jesteśmy podekscytowani otwarciem nowego Globalnego Centrum Kompetencji w Gdańsku, które przybliży Staples do realizacji celu, jakim jest ułatwianie klientom w całej Europie dostępu do narzędzi, których potrzebują, aby odnieść sukces - powiedział Piotr Kiszkis, dyrektor Staples Poland.

Czytaj też: Gdańsk stawia na branżę BPO

- Gdańsk był naturalnym wyborem, jeśli chodzi o lokalizację naszego nowego Centrum, gdyż znajdziemy tu zarówno dobrze wykształconych absolwentów, jak i kadrę wyspecjalizowanych i doświadczonych pracowników przy pracy nad międzynarodowymi projektami w zespołach eksperckich - dodaje.

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

- Inwestycja firmy Staples wzbogaci trójmiejski rynek pracy o ciekawe propozycje i możliwości rozwoju kariery, oraz wzbogaci zdywersyfikowane lokalne środowisko biznesowe o kolejną silną i wartościową markę - komentuje Marcin Grzegory, project manager ds. sektora BPO/SSC z Invest in Pomerania.

Gdańskie biuro będzie ściśle współpracować z europejską siedzibą w Amsterdamie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.