Amerykańska firma Staples inwestuje w Gdańsku. Szuka pracowników

Producent materiałów biurowych - firma Staples - otwiera w Gdańsku Globalne Centrum Kompetencyjne. Tylko w pierwszym roku działalności inwestor planuje zatrudnić co najmniej 60 specjalistów z sektora IT.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amerykańska firma Staples inwestuje w Gdańsku. Szuka pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 sty 2015 12:40


Centrum będzie początkowo zatrudniać między innymi specjalistów i konsultantów SAP, e-Commerce, inżynierów telekomunikacji. Wspomniane działy będą odpowiedzialne za poprawę głównych procesów IT w firmie, dbać o ich jakość oraz wdrażać innowacyjne rozwiązania. Firma planuje wraz z rozwojem zwiększać zatrudnienie oraz tworzyć nowe działy.

- Jesteśmy podekscytowani otwarciem nowego Globalnego Centrum Kompetencji w Gdańsku, które przybliży Staples do realizacji celu, jakim jest ułatwianie klientom w całej Europie dostępu do narzędzi, których potrzebują, aby odnieść sukces - powiedział Piotr Kiszkis, dyrektor Staples Poland.

Czytaj też: Gdańsk stawia na branżę BPO

- Gdańsk był naturalnym wyborem, jeśli chodzi o lokalizację naszego nowego Centrum, gdyż znajdziemy tu zarówno dobrze wykształconych absolwentów, jak i kadrę wyspecjalizowanych i doświadczonych pracowników przy pracy nad międzynarodowymi projektami w zespołach eksperckich - dodaje.

Od samego początku inwestycja wspierana była przez inicjatywę Invest in Pomerania, w szczególności przez Agencję Rozwoju Pomorza oraz Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA).

- Inwestycja firmy Staples wzbogaci trójmiejski rynek pracy o ciekawe propozycje i możliwości rozwoju kariery, oraz wzbogaci zdywersyfikowane lokalne środowisko biznesowe o kolejną silną i wartościową markę - komentuje Marcin Grzegory, project manager ds. sektora BPO/SSC z Invest in Pomerania.

Gdańskie biuro będzie ściśle współpracować z europejską siedzibą w Amsterdamie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.