Amazona czeka fala odejść. Pracownicy wrócą do pośredniaków

W tym roku Amazon zatrudnił 5 tys. pracowników. Nie wszyscy jednak dadzą radę wykorzystać tę szansę. Dla niektórych praca może się okazać zbyt wymagająca. PUP we Wrocławiu szykuje się na falę odejść.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazona czeka fala odejść. Pracownicy wrócą do pośredniaków

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

20 lis 2014 9:59


Chociaż oferty pracy firmy Amazon poprawiły sytuację na wrocławskim rynku pracy - pojawiło się 5 tys. ogłoszeń - to jednak nie każdy mógł skorzystać z propozycji. - To praca ciężka, wymagająca wytrzymałości i bardzo dobrej kondycji fizycznej, dziesięciogodzinne zmiany, praca na stojąco, zmiany nocne - to eliminuje wielu chętnych - mówi na łamach „Gazety Wrocławskiej” Beata Tymciów z Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu.

Czytaj też: Rafał Mróz: Żeby pracować w Amazonie trzeba stronić od alkoholu

Niewątpliwie jednak otwarcie centrum logistycznego poprawiło sytuację wielu osób długotrwale bezrobotnych, którzy nie mają kwalifikacji zawodowych. Problem jednak w tym, że urząd pracy obawia się, że spora część zatrudnionych wróci do pośredniaka. Dla niektórych praca może okazać się zbyt trudna. - Amazon znany jest z wysokich norm dotyczących wydajności - mówi Tomciów.

Czytaj też: Amazon przeszukuje pracowników. Ci mają dość. Poszli do sądu

- Oprócz około 2,5 tys. pracowników stałych, firma zatrudniła mniej więcej drugie tyle pracowników sezonowych. Po okresie świątecznym dla części z nich pracy już nie będzie - dodaje w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” Beata Tymciów.

Urząd pracy zapewnia, ze jest przygotowany na zarejestrowanie większej liczby osób w styczniu. Rozmawia również z pracodawcami, którzy mają wolne miejsca pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.