Amazon może liczyć w Polsce na pomoc pośredniaka

0 0
Amazon może liczyć w Polsce na pomoc pośredniaka

Największa na świecie firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową otworzy w Polsce trzy wielkie centra logistyczne. Jedno z nich powstanie w Sadach pod Poznaniem. Pracę w nim znajdzie 2 tys. osób, a urząd pracy ma im w tym pomóc.

- Pracuję w urzędzie pracy od pięciu lat i nie przypominam sobie tak dużej rekrutacji w powiecie poznańskim - komentuje dla "Gazety Wyborczej" Magdalena Morze z Powiatowego Urzędu Pracy. - Zwłaszcza w przypadku pracowników fizycznych, o mniejszych kwalifikacjach, bo pewnie w przypadku kadry kierowniczej Amazon przeprowadzi rekrutację sam - tłumaczy na łamach dziennika.

Jak podaje "GW", PUP chce za pośrednictwem miasta zaoferować amerykańskiej firmie pomoc w poszukiwaniu pracowników np. poprzez organizację tzw. giełdy pracy, na którą zaproszą określoną liczbę bezrobotnych. Urzędnicy oferują również pomoc w przeprowadzaniu pierwszych rozmów i dokonywania preselekcji kandydatów.

Na stronie Amazona czytamy, że rekrutacja na stanowiska produkcyjne rozpocznie się nie wcześniej niż w kwietniu przyszłego roku. Do tej pory zamieściła ogłoszenia o naborze kadry na stanowiska menedżerskie do pracy w centrum w Sadach.

Oprócz zapowiadanych 2 tys. miejsc pracy w Sadach, w całej Polsce Amazon stworzy ich jeszcze 4 tys., w pozostałych dwóch centrach llogistycznych.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.