Amazon może liczyć w Polsce na pomoc pośredniaka

Największa na świecie firma zajmująca się sprzedażą wysyłkową otworzy w Polsce trzy wielkie centra logistyczne. Jedno z nich powstanie w Sadach pod Poznaniem. Pracę w nim znajdzie 2 tys. osób, a urząd pracy ma im w tym pomóc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amazon może liczyć w Polsce na pomoc pośredniaka

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza

7 lis 2013 9:37


- Pracuję w urzędzie pracy od pięciu lat i nie przypominam sobie tak dużej rekrutacji w powiecie poznańskim - komentuje dla "Gazety Wyborczej" Magdalena Morze z Powiatowego Urzędu Pracy. - Zwłaszcza w przypadku pracowników fizycznych, o mniejszych kwalifikacjach, bo pewnie w przypadku kadry kierowniczej Amazon przeprowadzi rekrutację sam - tłumaczy na łamach dziennika.

Jak podaje "GW", PUP chce za pośrednictwem miasta zaoferować amerykańskiej firmie pomoc w poszukiwaniu pracowników np. poprzez organizację tzw. giełdy pracy, na którą zaproszą określoną liczbę bezrobotnych. Urzędnicy oferują również pomoc w przeprowadzaniu pierwszych rozmów i dokonywania preselekcji kandydatów.

Na stronie Amazona czytamy, że rekrutacja na stanowiska produkcyjne rozpocznie się nie wcześniej niż w kwietniu przyszłego roku. Do tej pory zamieściła ogłoszenia o naborze kadry na stanowiska menedżerskie do pracy w centrum w Sadach.

Oprócz zapowiadanych 2 tys. miejsc pracy w Sadach, w całej Polsce Amazon stworzy ich jeszcze 4 tys., w pozostałych dwóch centrach llogistycznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.