Allegro zwalnia pracowników. Ale zaraz zatrudni nowych inżynierów

0 0
Allegro zwalnia pracowników. Ale zaraz zatrudni nowych inżynierów

Serwis Allegro zapowiedział reorganizację zespołu. To oznacza, że szykują się zwolnienia grupowe. Równocześnie jednak niezatrudnionych zostanie kilkudziesięciu inżynierów oprogramowania.

Zmiany w Allegro są związane z rozwojem mobilności serwisu. Dotyczą one działów: marketingu, obsługi klienta oraz korporacyjnego IT, finansów, czy administracji. To oznacza, że redukowane będą etaty i to grupowo.

Czytaj też: Polski handel się rozwija. Będą nowe miejsca pracy i wyższe pensje

 Na początek firmę ma opuścić około 90 osób. Kolejnych ok. 80 zostanie przeniesionych do innych firm outsourcingowych. 70 pracowników trafi z kolei do centralnych zespołów wsparcia Allegro.

- Jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że planowana racjonalizacja zatrudnienia może budzić zaniepokojenie, gdyż niestety będziemy musieli się pożegnać z niektórymi współpracownikami - mówi w komunikacie prasowym Przemysław Budkowski, zarządzający serwisami transakcyjnymi Allegro w Europie Środkowo-Wschodniej i enigmatycznie dodaje, że firma udzieli pomocy zwolnionym w znalezieniu nowej pracy.

Czytaj też: Poczta Polska stawia na e-commerce, a pracownicy tracą pracę

Równocześnie serwis zapowiada zatrudnienie nowych pracowników - głównie inżynierów oprogramowania. Zajmą się oni rozwojem produktów i usług mobilnych. Allegro zamierza także otworzyć piąte polskie biuro w Krakowie.

Ponadto szefostwo serwisu obiecuje że zbiorowo będzie się konsultowało z pracownikami w zakresie rozpoczętej już transformacji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.