Alexander Mann Solutions otwiera biuro w Gdańsku. Planuje zatrudnić kilkaset osób

0 0
Alexander Mann Solutions otwiera biuro w Gdańsku. Planuje zatrudnić kilkaset osób
Obecnie firma zatrudnia blisko 3000 osób na całym świecie i świadczy usługi rekrutacyjne dla klientów w ponad 80 krajach. (fot. Alchemia)

Alexander Mann Solutions, firma zajmująca się pozyskiwaniem oraz zarządzaniem kadrami, otworzyła drugie centrum usług wspólnych w Polsce. Tym razem wybrała Gdańsk.

Firma rekrutacyjna Alexander Mann Solutions w swoim nowym ośrodku w Gdańsku planuje zatrudnienie ok. 300 osób Tylko do końca roku chce przyjąć 100. W środę w Gdańsku oficjalnie zostało otwarte drugie w Polsce i siódme na świecie Globalne Centrum Usług firmy.

Gdańskie biuro, zlokalizowane w parku biznesowym Alchemia będzie się zajmować rekrutacją pracowników dla klientów z Wielkiej Brytanii, Arabii Saudyjskiej, Niemiec, Francji. Ma wspierać m.in. takie firmy jak Rolls Royce, Citi, GE, Deloitte i Novartis. Firma dysponuje też specjalistami w zakresie pozyskiwania kandydatów oraz administracji związanej z rekrutacją, np. tworzeniem kontraktów.

- Polska jest ekscytującym i dynamicznym rynkiem, który oferuje liczne możliwości zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych. Czerpiąc z doświadczenia w budowaniu naszej krakowskiej lokalizacji liczącej ponad 700 wysoko wykwalifikowanych pracowników, wiemy, że Polska posiada ogromny zasób utalentowanych, mówiących wieloma językami i posiadających doświadczenie zawodowe specjalistów - komentuje Jolanta Gantkowska, dyrektor zarządzający Alexander Mann Solutions w Polsce.

Zastępca prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski zwrócił uwagę, że otwarcie centrum przez AMS poszerza zakres usług, jakie świadczą gdańskie kadry dla globalnych podmiotów.

- Dotychczas większość inwestorów koncentrowała się na branży IT i finansach - dodał. Ocenił, że to świadczy o rozszerzaniu kompetencji, jakie znajdują inwestorzy w Gdańsku, o zaufaniu do rynku pracy, do jakości kadr i do chęci rozwoju na Pomorzu.

Gdańsk wyróżnił się pod względem wsparcia

Gantkowska powiedziała, że o wyborze Gdańska na lokalizację drugiego w Polsce centrum zdecydowała przede wszystkim dostępność wykwalifikowanej kadry i zaoferowana pomoc przy wejściu na gdański rynek.

- Jesteśmy firmą, która zarządza talentami i widzimy tutaj możliwość współpracy oraz długoterminowego rozwoju naszej firmy - tłumaczyła.

Zaznaczyła, że spośród trzech miast z krótkiej listy Gdańsk wyróżnił się pod względem opieki i wsparcia, jakie potencjalni inwestorzy otrzymują ze strony Invest in Pomerania. Zwróciła uwagę, że w Gdańsku zauważa się też bardziej niż w innych regionach, jak określiła, chęć współpracy np. uczelni i tworzenia programów wspierających napływ kadr.

- To daje nam pewność, że wykwalifikowane kadry będą dostępne w okresie długoterminowym - dodała.

Podała, że trwa rekrutacja pracowników do gdańskiego centrum. Poszukiwani są specjaliści do pozyskiwania kandydatów oraz pracownicy administracyjni ze znajomością np. norweskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i języków arabskich. W ciągu minionych ośmiu miesięcy firma zatrudniła w Gdańsku sto osób.

Alexander Mann Solutions jest firmą międzynarodową, która działalność w zakresie outsourcingu procesów rekrutacyjnych rozpoczęła w 1996 r. w Wielkiej Brytanii. Obecnie zatrudnia ponad 3,2 tys. ekspertów ds. zarządzania i pozyskiwania pracowników.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Dziękujemy za wychwycenie błędu.
  • branzy RPO? nie znam... ale być może w tej nieznanej mi branży Alexander MS faktycznie jest liderem... bo w BPO są więksi...wiem bo pracowalem

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.