Air France tnie zatrudnenie. Zniknie 2,9 tys. miejsc pracy

W ciągu dwóch lat, w ramach restrukturyzacji Air France zlikwiduje blisko 3 tys. miejsc pracy. Kto straci pracę?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Air France tnie zatrudnenie. Zniknie 2,9 tys. miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

19 paź 2015 7:49


Dwuletni plan restrukturyzacji obejmuje zlikwidowanie miejsc pracy 300 pilotów, 900 stewardów i stewardes i 1,7 tys. członków personelu naziemnego Air France.

W 2016 r. tysiąc osób straci pracę

Linie lotnicze potwierdziły w niedzielę (18 października), że w ramach planu, w 2016 r. zlikwidują blisko tysiąc miejsc pracy.

Szef Air France-KLM Alexandre de Juniac powiedział w niedzielnym wywiadzie dla francuskich mediów, że program na 2016 rok, określony przez niego jako plan B, został już uruchomiony i że obejmuje on "mniej niż jedną trzecią" z 2900 likwidowanych miejsc pracy.

Prezes wyraził nadzieję, że likwidacji pozostałych miejsc pracy objętych planem można będzie jeszcze uniknąć, jeśli rozmowy ze związkami zawodowymi przyniosą porozumienie co do innego rodzaju oszczędności w budżecie firmy. - Jeśli negocjacje zakończą się sukcesem na początku 2016 roku, to możemy uniknąć wdrożenia planu B na rok 2017 - powiedział de Juniac.

Spór ze związkowcami

Przypomnijmy, 5 października w biurze Air France odbywało się spotkanie, na którym dyrekcja przewoźnika potwierdziła plan likwidacji prawie 3 tys. miejsc pracy w ciągu dwóch lat w ramach restrukturyzacji firmy. Na posiedzenie wdarło się ok. 100 działaczy związkowych. Świat obiegły zdjęcia dwóch menedżerów odpowiedzialnych za sprawy kadrowe, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed rozwścieczonym tłumem. Zdarto z nich koszule.

Według dyrekcji łącznie rannych zostało siedem osób, w tym jedna ciężko. Po tym szturmie zatrzymanych zostało pięciu pracowników Air France.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.