Agata Młynarska nie będzie już naczelną miesięcznika "Skarb". Rezygnuje przez 500+

Agata Młynarska, redaktor naczelna darmowego miesięcznika "Skarb" dystrybuowanego w sklepach Rossmann, postanowiła zrezygnować z pełnionej funkcji. Powód? Artykuły o programie 500+.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Agata Młynarska nie będzie już naczelną miesięcznika "Skarb". Rezygnuje przez 500+

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

4 paź 2016 12:39


W październikowym wydaniu magazynu "Skarb" ukazały się dwa artykuły krytycznie opisujące program 500+. Ich treść tak wzburzyła internautów, że postanowili oni bojkotować sieć.

Jeden artykuł nosił tytuł „500+ czy minus?”, a drugi był felietonem Hanny Bakuły. Można w nich przeczytać o donosach na sąsiadów, którzy zgłaszają przepijanie pieniędzy, o braniu pensji pod stołem, by nie przekraczać progów finansowych, o bierności zawodowej, a także o niesprawiedliwej w stosunku do pierwszego dziecka konstrukcji programu.

Rzeczniczka Rossmanna przeprosiła czytelników w mediach społecznościowych, a zarząd w oficjalnym komunikacie zapewnił, że celem firmy nigdy nie było i nie jest angażowanie się w toczone publicznie dyskusje o charakterze politycznym bądź ideologicznym.

Pomimo tego, redaktor naczelna gazety zdecydowała się na rezygnację ze stanowiska, choć zaznacza, że odpowiedzialność nie spoczywa wyłącznie na niej.

– Artykuły na temat rządowego programu 500+ były napisane specjalnie na  zamówienie Rossmanna, a ich ostateczna treść była zaaprobowana przed  drukiem przez jego przedstawicieli. Taka procedura przygotowywania tekstów została ustalona przez redakcję z Rossmannem i miała zapewnić jak najlepszą i najrzetelniejszą współpracę pomiędzy nami i naszym klientem – napisała w oświadczeniu przesłanym portalowi Wirtualne Media Agata Młynarska.

– Wszystkie teksty dla miesięcznika „Skarb” od czerwca 2013 r., kiedy to miałam zaszczyt zostać redaktor naczelną, były przygotowywane przez redakcję z zachowaniem najwyższych standardów dziennikarstwa, a do współpracy zapraszani byli znakomici autorzy – dodała.

Według badania PBC, "Skarb" jest najbardziej poczytnym miesięcznikiem. Od grudnia 2015 r. do maja 2016 r. czytanie tego pisma deklarowało 8 proc. osób z grupy wiekowej 15-75 lat.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Artur 2016-10-04 23:38:03

Chciała ośmieszyć Kiepski a stało się odwrotnie. Pamiętajmy, jaką bronią wojujesz od takiej możesz zginąć. Pa, pa.