Adecco rekrutuje pracowników dla Amazona

Adecco Poland rusza z rekrutacją ok. 5 tys. pracowników tymczasowych dla Amazona. Łącznie zatrudnienie znajdzie ok. 10 tys. osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Adecco rekrutuje pracowników dla Amazona

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

16 wrz 2014 10:05


Pionier sprzedaży internetowej na świecie uruchamia w Polsce swoje magazyny zlokalizowane w Poznaniu oraz Wrocławiu.

- Obecnie ku końcowi zmierza etap zatrudnienia ok. 1 800 pracowników stałych. Pierwsza faza naboru  obejmowała rekrutację na stanowiska tzw. team leaderów i polegała na zatrudnieniu osób, których rolą będzie przydzielanie zadań podlegającej każdemu z nich grupie 20 lub 30 pracowników magazynowych - powiedział Rafał Mróz, project manager w Adecco Poland.  

Czytaj też: Młoda Kolumbijka będzie CEO Adecco

Obecny etap to zatrudnienie ok. 5 tys. pracowników tymczasowych (ok. 2 100 osób w Poznaniu i 2 500 osób we Wrocławiu). Cały proces zakończy się w grudniu br., łącznym zatrudnieniem ok. 10 tys. osób w obu lokalizacjach.

Proces rekrutacji odbywać się będzie w większości drogą internetową. Na stronie internetowej Adecco wpisać swoje podstawowe dane identyfikacyjne, a następnie odpowiedzieć na zestaw pytań. Cały proces trwa ok. 30 minut. Drugim i ostatnim etapem jest rozmowa telefoniczna. Jest to bardzo nowatorskie podejście do procesu rekrutacji, nie stosowane dotąd przez żadną inną firmę w Polsce.

Czytaj też: Amazon zatrudnia przez telefon

Pracownicy tymczasowi będą zatrudnieni na pełny etat na umowę o pracę. W Poznaniu będą otrzymywać 13 zł brutto za godzinę - ok 2 200 zł brutto miesięcznie + maks. 15 proc. premii.
We Wrocławiu stawka godzinowa to 12,50 zł  brutto czyli ok 2 100 zł brutto miesięcznie + maks. 15 proc. premii). Dodatkowo oferta zatrudnienia obejmuje bezpłatny transport z okolicznych miast (nawet 80 km od magazynu) i codzienny obiad za złotówkę dla każdego pracownika.

Praca odbywać się będzie po 10 godzin dziennie, 4 dni w tygodniu w 2 systemach: niedziela-środa, środa-sobota (możliwe dodatkowe zmiany). Pracodawca przewiduje dwie zmiany – dzienna od 6 do 16.30 oraz nocną od 18 do 4.30, łącznie z przerwami.

Po okresie świątecznym ok. 2 tys. pracowników z puli pracowników tymczasowych zostanie zatrudniona we Wrocławiu i Poznaniu na stałe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.