Adecco rekrutuje pracowników dla Amazona

0 0
Adecco rekrutuje pracowników dla Amazona

Adecco Poland rusza z rekrutacją ok. 5 tys. pracowników tymczasowych dla Amazona. Łącznie zatrudnienie znajdzie ok. 10 tys. osób.

Pionier sprzedaży internetowej na świecie uruchamia w Polsce swoje magazyny zlokalizowane w Poznaniu oraz Wrocławiu.

- Obecnie ku końcowi zmierza etap zatrudnienia ok. 1 800 pracowników stałych. Pierwsza faza naboru  obejmowała rekrutację na stanowiska tzw. team leaderów i polegała na zatrudnieniu osób, których rolą będzie przydzielanie zadań podlegającej każdemu z nich grupie 20 lub 30 pracowników magazynowych - powiedział Rafał Mróz, project manager w Adecco Poland.  

Czytaj też: Młoda Kolumbijka będzie CEO Adecco

Obecny etap to zatrudnienie ok. 5 tys. pracowników tymczasowych (ok. 2 100 osób w Poznaniu i 2 500 osób we Wrocławiu). Cały proces zakończy się w grudniu br., łącznym zatrudnieniem ok. 10 tys. osób w obu lokalizacjach.

Proces rekrutacji odbywać się będzie w większości drogą internetową. Na stronie internetowej Adecco wpisać swoje podstawowe dane identyfikacyjne, a następnie odpowiedzieć na zestaw pytań. Cały proces trwa ok. 30 minut. Drugim i ostatnim etapem jest rozmowa telefoniczna. Jest to bardzo nowatorskie podejście do procesu rekrutacji, nie stosowane dotąd przez żadną inną firmę w Polsce.

Czytaj też: Amazon zatrudnia przez telefon

Pracownicy tymczasowi będą zatrudnieni na pełny etat na umowę o pracę. W Poznaniu będą otrzymywać 13 zł brutto za godzinę - ok 2 200 zł brutto miesięcznie + maks. 15 proc. premii.
We Wrocławiu stawka godzinowa to 12,50 zł  brutto czyli ok 2 100 zł brutto miesięcznie + maks. 15 proc. premii). Dodatkowo oferta zatrudnienia obejmuje bezpłatny transport z okolicznych miast (nawet 80 km od magazynu) i codzienny obiad za złotówkę dla każdego pracownika.

Praca odbywać się będzie po 10 godzin dziennie, 4 dni w tygodniu w 2 systemach: niedziela-środa, środa-sobota (możliwe dodatkowe zmiany). Pracodawca przewiduje dwie zmiany – dzienna od 6 do 16.30 oraz nocną od 18 do 4.30, łącznie z przerwami.

Po okresie świątecznym ok. 2 tys. pracowników z puli pracowników tymczasowych zostanie zatrudniona we Wrocławiu i Poznaniu na stałe.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.