wnp.pl

888 nowych miejsc pracy powstanie w krakowskiej SSE

0 0
888 nowych miejsc pracy powstanie w krakowskiej SSE

888 nowych miejsc pracy powstanie w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej dzięki rekordowej liczbie zezwoleń na działalność wydanych w tym roku.

- To rekordowy rok dla Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT). Jeśli wydamy - tak jak się spodziewamy - jeszcze 5 zezwoleń do końca tego roku, będzie to najlepszy wynik od momentu utworzenia strefy. Bardzo się z tego cieszymy, bo oznacza to, że przyjęta przez nas długoletnia strategia budowania dobrego klimatu inwestycyjnego w Małopolsce, przynosi wymierne efekty. Kampanie reklamowe, misje gospodarcze oraz zbudowanie marki Business in Małopolska, jak również otwarcie zintegrowanego biura obsługi inwestora Centrum Business in Małopolska owocuje nowymi inwestycjami w naszym regionie - komentuje Krzysztof Krzysztofiak, wiceprezes zarządu KPT.

Czytaj też: 15 tys. miejsc pracy w krakowskiej SSE 

W tym roku zarząd KPT wydał już 15 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Ten wynik przekłada się na inwestycje sięgające 420 mln złotych i 888 nowych pracowników. Jeśli PKT zrealizuje tegoroczne plany w całości, rok zakończy z bilansem 20 zezwoleń.

Pod względem liczby nowych miejsc pracy KPT zajęło pierwsze miejsce wśród wszystkich 14 specjalnych stref ekonomicznych w Polskich (według rankingu Rzeczpospolitej).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.