8 tys. zł za polecenie programisty. Tak o informatyków walczy GFT Polska

Gorąca kawa i 8 tys. zł - w ten sposób firma GFT Polska próbuje zawalczyć o najlepszych programistów na rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

8 tys. zł za polecenie programisty. Tak o informatyków walczy GFT Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

17 gru 2015 13:46


O tym, że niektóre branże muszą wychodzić poza standardowe metody rekrutacji wiadomo nie od dziś. Według raportu ABSL Rynek usług IT w Polsce, liczba firm usługowych IT działających w Polsce ciągle rośnie. Tylko w latach 2009-2013 w kraju powstało ok. 20 tysięcy nowych tego typu przedsiębiorstw.

Oznacza to ogromną konkurencję w zmaganiach o specjalistów oraz wymaga kreatywności od pracodawców, którzy chcą zapewnić sobie skuteczność procesów rekrutacyjnych. Firmy z sektora IT, w których deficyt pracowników w Unii Europejskiej do 2020 roku może wynieść nawet 800 tys. osób, w poszukiwaniu talentów wychodzą więc bezpośrednio do kandydatów, albo – tak jak w przypadku GFT Polska – także ich znajomych.

Gorąca kawa i 8 tys. zł na konto

14 grudnia, na ulicach Warszawy, Łodzi i Poznania pojawiły się mobilne kawiarnie. Gorący napój rozdawany przez baristów miał rozgrzać przechodniów zmierzających do pracy, a cała akcja w niestandardowy sposób zwrócić uwagę na zewnętrzny program poleceń GFT Polska. Na zawierających kawę kubkach znajdował się bowiem napis zachęcający, aby do pracy w firmie polecić znajomego programistę.

– Chcieliśmy zachęcić mieszkańców Warszawy, Łodzi i Poznania do wzięcia udziału w zewnętrznym programie poleceń pracowniczych. Aby to zrobić nie trzeba być zatrudnionym w GFT. Wystarczy przez naszą stronę rekomendować programistę o odpowiednich kwalifikacjach. Jeśli polecana osoba zostanie zatrudniona, w zależności od jej doświadczenia i umiejętności, można otrzymać nawet 8 tys. złotych – mówi Sylwia Rzemieniewska, recruitment manager, GFT Polska.

– Ze względu na charakter realizowanych projektów GFT poszukuje specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Szukamy przede wszystkim programistów posługujących się takimi technologiami jak Java, JavaScript/HTML5, Scala, i .NET – dodaje Sylwia Rzemieniewska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.