64 tys. dol za podróżowanie i picie piwa. Jest praca dla badacza

Pić piwo i podróżować po USA - takie zadania stoją przed pracownikiem poszukiwanym na nową posadę w waszyngtońskim instytucie Smithsonian, największym na świecie zespole muzeów i ośrodków badawczo-edukacyjnych. Roczna pensja to 64 650 dol.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

64 tys. dol za podróżowanie i picie piwa. Jest praca dla badacza

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

31 lip 2016 10:52


Praca jest jak najbardziej poważna - chodzi o to, że departament historii żywności uznał, że bogata historia amerykańskiego browarnictwa nie została dotąd wystarczająco zbadana i opisana jako część kultury kraju. Dlatego instytut ogłosił w internecie, że oferuje trzyletni kontrakt dla badacza, który zgłębi historię piwa w USA.

Czytaj też: Chmiel, słód i piwo – branża piwowarska tworzy ponad 200 tys. miejsc pracy

Jego zadaniem będą przede wszystkim podróże po wszystkich zakątkach kraju, w celu zaznajomienia się z warzonymi tam piwami i lokalnymi tradycjami piwowarskimi. W tym czasie będzie musiał dokumentować pracę badawczą artykułami, a także wystawami muzealnymi. Wydatki poniesione na piwo i podróże będą w całości zwracane.

- Setki tysięcy internautów przejrzało ofertę - powiedziała szefowa departamentu Susan Evans. - Sądzę, że zrobiła ona tyle hałasu ponieważ ludzie są zadowoleni, że wreszcie interesujemy się czymś, co ich dotyczy - dodała.

Zaznaczyła jednocześnie, że oczekiwania wobec kandydata są wysokie. Ma on mieć jednocześnie dyplom z historii i z handlu.

Posadę sfinansuje Brewers Association, czyli amerykańskie lobby producentów piwa. Termin składania kandydatur mija 10 sierpnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.