500 nowych miejsc pracy w AGD w Łodzi

W trzech fabrykach firmy BSH Bosh&Siemens w Łodzi do końca roku powstanie ok. 500 nowych miejsc pracy. Koncern planuje rozwój sfery produkcji, ale również IT, księgowości oraz działu badań i rozwoju.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

500 nowych miejsc pracy w AGD w Łodzi

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

26 paź 2015 16:48


Pozycja przemysłu AGD jest w Łodzi ugruntowana. Przeszło siedem tysięcy miejsc pracy w firmach tej branży to już prawdziwy potencjał naszego miasta, a mamy zapowiedź powstawania kolejnych - podkreśliła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na konferencji w poniedziałek, 26 września.

Wzrost zatrudnienia o ok. 500 osób w łódzkich fabrykach koncernu BSH Bosh&Siemens zapowiedział prezes zarządu spółki BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Konrad Pokutycki.

- Rozwijamy naszą firmę systematycznie. Jako BSH utworzyliśmy w Polsce ponad trzy tysiące miejsc pracy, z czego na Łódź przypada prawie 2,1 tys. Nasze najważniejsze trzy fabryki - pralek, zmywarek i suszarek - są właśnie w Łodzi. W najbliższym czasie będziemy zatrudniali bardzo wiele osób - w ciągu roku będzie to kilkaset nowych miejsc pracy - podkreślił.

Kolejne zatrudnienia

Rozszerzenie działalności BSH w Łodzi ma dotyczyć wszystkich trzech fabryk. Według Pokutyckiego, rozwijany będzie też obszar usług wspólnych koncernu.

- Obejmują one dział IT - to 170 osób, które obsługują cały świat. Mamy też obsługę w zakresie zakupów tzw. niemateriałowych, audyt wewnętrzny, a od dwóch lat usługi księgowe, które rozwijają się bardzo dynamicznie - w tym roku zatrudnimy kilkadziesiąt osób i w przyszłym planujemy przyjęcie kolejnych kilkudziesięciu - zaznaczył.

- Rozwój planujemy także w strefie R&D (badań i rozwoju). Zaczęliśmy od 40 inżynierów, którzy byli skupieni na suszarkach - w Łodzi znajduje się jedyna na świecie fabryka suszarek BSH - i będziemy zatrudniać następnych. Mamy ogromne zapotrzebowanie na inżynierów konstruktorów oraz inżynierów wszelkich specjalizacji - mechatroników, elektroników. Praca w obszarze R&D to kapitalna kariera, można tam się sprawdzić przy realizacji ambitnych międzynarodowych projektów - wyjaśnił Pokutycki.

7 tys. miejsc pracy w AGD

Do roku 2020 r. koncern BSH chce podwoić sprzedaż i - co za tym idzie - produkcję. Według Pokutyckiego, łódzkie zakłady są poważną częścią strategii rozwoju koncernu.

- W tym roku firma zainwestuje w Polsce ok. 160 mln zł - większość tych inwestycji dotyczyć będzie łódzkich fabryk. Nasz zespół zatrudniamy na umowach stałych, natomiast w sezonie, gdy mamy szczyt produkcji, przyjmujemy kilkuset dodatkowych pracowników przez agencje pracy tymczasowej - zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.