5 typów pracowników, których warto zatrudniać i 5, których lepiej unikać

- By stworzyć efektywny i kreatywny zespół, potrzeba pracowników, którzy mają motywację do pracy i pewne cechy charakteru sprzyjające pracy w zespole. By je odkryć, warto w pewnym momencie rekrutacji odłożyć na bok CV i skupić się na rozmowie z kandydatem – radzi Aleksandra Pocheć, ekspertka międzynarodowego serwisu pracy MonsterPolska.pl.
Często o pracowniku więcej od nazwy ukończonej uczelni może powiedzieć to, jak organizuje sobie dzień. Oto 5 typów pracowników, których warto pozyskać.

Autor: bad 1 mar 2018 15:36

REKLAMA

1. Zmotywowani

Z badań Hays Group wynika, że najlepsi pracownicy to tacy, którzy mają motywację do pracy. Okazuje się, że osoby przejawiające duże zaangażowanie mają o 50 proc. większe szanse na spełnienie postawionych przed nimi oczekiwań. Według Jamesa Sale'a, specjalisty ds. motywacji, każdy z nas ma unikalną mieszankę bodźców motywujących i decydując się na pracownika warto tak poprowadzić rozmowę, aby dowiedzieć się, co go w życiu napędza i co się liczy.

Przykładowo osoby będące typem przyjaciela rozwiną zawodowe skrzydła w organizacji, która dba o integrację zespołu. Z kolei pracowników o typie reżysera, zmotywuje fakt, że odpowiadają za projekt lub dział. Typ budowniczego potrzebuje jasnej deklaracji, że ma szansę na awans, a ekspert będzie zmotywowany w miejscach, w których będzie mógł się rozwijać.

Fot. Pixabay


Puls HR Puls HR

5 typów pracowników, których warto zatrudniać i 5, których lepiej unikać


REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Betka 2018-03-02 19:55:08

IMHO ! Genialnie to ująłeś! 100% racji ! Pieniądze ponoć szczęścia nie dają, ale juz fajne wakacje z dzieciakami, albo zapłacone bez problemu wszystkie rachunki .... -już tak . Wtedy można miech pozytywne nastawienie do wszystkiego. ..nawet do pracy ;P

IMHO 2018-03-01 16:26:35

Pracowników zarabiających mniej niż 10000 motywują pieniądze, a tych z wyższymi zarobkami benefity. Lojalność trzeba kupić czyli zaproponować stawkę której nikt nie przebije. Pozytywne nastawienie to cecha osób którym nie brakuje pieniędzy.