5 najbardziej pożądanych przez pracodawców cech w sprzedaży

0 0
5 najbardziej pożądanych przez pracodawców cech w sprzedaży

Czego od kandydatów do pracy w sprzedaży oczekują pracodawcy? Co liczy się w poszczególnych branżach?

Portal pracy Praca.pl, na podstawie analizy ogłoszeń opublikowanych w serwisie wskazuje, jakich umiejętności poszukują obecnie pracodawcy. Są to:

Doświadczenie w sprzedaży - pożądane lub mile widziane w 55 proc. ogłoszeń rekrutacyjnych. Szczególnie ważne w branży e-commerce i finansach. Pracodawcy chcą zatrudniać osoby, które wiedzą już z czym wiąże się praca w sprzedaży i są w stanie udokumentować swoje osiągnięcia.

Czytaj też: 10 cech skutecznego pracownika sprzedaży

Komunikatywność - praca sprzedawcy (niezależnie od tego czy jest to telemarketer, przedstawiciel handlowy czy pracownik obsługi klienta w sklepie) wymaga umiejętności porozumienia się z klientem, otwartości, łatwości wysławiania się i umiejętności wyjaśniania wątpliwości. Te wszystkie kompetencje zbiorczo nazywane są przez pracodawców komunikatywnością, która jest uwzględniona w 38 proc. ogłoszeń.

Nie znaczy to, że pozostałe stanowiska w sprzedaży nie wymagają komunikatywności - dla wielu pracodawców kompetencja ta jest tak oczywista w kontekście pracy w sprzedaży, że nie umieszczają jej w treści ogłoszenia rekrutacyjnego.

Nastawienie na cel - czyli odpowiedzialność za wyniki i dążenie do ich realizacji, pojawia się w co trzecim ogłoszeniu u pracę w sprzedaży (32 proc.). Trudno się temu dziwić - miarą efektywności pracy pracownika w dziale sprzedaży jest przynoszony firmie zysk w postaci zamówień i sprzedanych towarów lub usług. Nastawienie na cel jest szczególnie podkreślane w ogłoszeniach z sektora usług i bankowości / finansów.

Dobra organizacja pracy - 29 proc. ogłoszeń zawiera wymagania dotyczące tej kompetencji. Jest to również jedno z najważniejszych kryteriów w handlu i obszarze retail.

Zaangażowanie - chęć do pracy i idąca z tym w parze pracowitość pojawia się w 28 proc. ogłoszeń. Pracodawcy oczekują, że zatrudniona przez nich osoba będzie chcieć podwyższać wyniki biznesowe firmy. W wielu przypadkach praca w sprzedaży jest oparta o wynagrodzenie całkowicie bądź częściowo prowizyjne - w efekcie brak zaangażowania przekłada się na niskie wynagrodzenie i szybką utratę pracownika, co zwrotnie generuje firmie koszty związane z rekrutacją i wdrożeniem kolejnego pracownika.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.