5 korzyści z outsourcingu rekrutacji

Recruitment Process Outsourcing czyli outsourcing procesu rekrutacji odpowiada na potrzebę szybkiej realizacji procesu i odciąża pracowników wewnętrznych działów HR.

Autor: JP 1 gru 2015 18:08

REKLAMA

Odciążenie wewnętrznego HR

W dzisiejszych czasach kandydaci aplikują do kilku organizacji jednocześnie, odpowiadając na podobne do siebie oferty, dlatego sukces rekrutacji w dużej mierze zależy od szybkości działania rekruterów. Uzyskanie dostępu do najlepszych kandydatów wymaga sprawnego działania.

Niestety, najczęściej natłok obowiązków uniemożliwia działom HR szybką i efektywną realizację powierzonych rekrutacji. Zwłaszcza, gdy zlecenie dotyczy obsadzenia wielu stanowisk w kilku miejscach w kraju. Większość działów HR jest zlokalizowana w centrali, co dodatkowo utrudnia realizację procesu.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest powierzenie zlecenia firmie specjalizującej się w rekrutacjach, która ma przygotowaną kadrę, sprawdzone narzędzia i możliwość pozyskiwania kandydatów w najbardziej efektywny sposób.

- Przekazanie procesu rekrutacji sprawdzonemu partnerowi biznesowemu pozwala zachować oczekiwaną jakość, dotrzymać terminu i spełnić oczekiwania wewnętrznych klientów - mówi Andrzej Trela, dyrektor działu sprzedaży w LeasingTeam Group.

- Współpraca zazwyczaj rozpoczyna się od szczegółowych uzgodnień z klientem, uwzględniających opis wszystkich procesów rekrutacyjnych i selekcyjnych oraz precyzyjnie określających czas ich realizacji. Firma specjalizująca się w rekrutacjach zazwyczaj świadczy usługi za pośrednictwem sieci oddziałów i przedstawicielstw, co pozwala rekrutować pracowników na terenie całego kraju w tym samym czasie – wyjaśnia.

/Fot. Fotolia


Puls HR Puls HR

5 korzyści z outsourcingu rekrutacji


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.