40 mln zł na aktywizację zawodową na Podkarpaciu

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił konkurs dotyczący wspierania rozwoju sektora ekonomii społecznej. Na realizację projektów w ramach regionalnego programu operacyjnego woj. podkarpackiego zostanie przeznaczone 40 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

40 mln zł na aktywizację zawodową na Podkarpaciu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

31 paź 2015 11:29


Jak poinformował dyrektor WUP Tomasz Czop, w trakcie realizacji poprzedniego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działań rozwoju ekonomii społecznej na Podkarpaciu powstało m.in. 77 nowych spółdzielni socjalnych oraz cztery zakłady aktywności zawodowej.

- Aktywizacja zawodowa i związany z nią powrót na rynek pracy są zdecydowanie najlepszymi sposobami integracji dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W najbliższych latach będziemy mocno promować rozwój przedsiębiorczości społecznej w województwie. Przepis na sukces to w tym wypadku przemyślany pomysł, gotowość podjęcia działania i chęć realnej pomocy osobom zagrożonym wykluczeniem, w tym osobom niepełnosprawnym - dodał.

W ramach ogłoszonego naboru pieniądze będą mogły być przeznaczone m.in. na projekty pozwalające uzyskać wiedzę konieczną do założenia przedsiębiorstwa społecznego np. spółdzielni socjalnej.

Dotacje będą mogłyby być przeznaczone również na podnoszenie kompetencji i kwalifikacji pracowników czy na tworzenie miejsc pracy dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

2,1 mld euro unijnych funduszy

Czop zaznaczył, że minimalny udział wkładu własnego beneficjenta wynosi zaledwie 5 proc.

Regionalny Program Operacyjny woj. podkarpackiego na lata 2014-2020 będzie finansowany z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W jego ramach Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla programu i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - regionalny rynek pracy, integracja społeczna, jakość edukacji i kompetencji w regionie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.