4 wskazówki, jak korzystać z Twittera by znaleźć pracę

0 0
4 wskazówki, jak korzystać z Twittera by znaleźć pracę

Przeprowadzone w ubiegłym roku badanie Jobvite's Social Recruiting dowodzi, że ok. 40 proc. osób poszukujących pracy i 55 proc. rekrutujących jest aktywnych na Twitterze. Natomiast przeprowadzone w styczniu przez firmę rekrutacyjną iCIMS badanie wykazało, że 51 proc. wszystkich ofert pracy publikowanych w social media, znajduje się właśnie na Twitterze.

Klaus Obermeier, CEO Iotronics Corporation, firmy pomagającej poszukującym pracy korzystać z social media przedstawia na portalu "Business Insider" 4 wskazówki, jak poszukiwać pracy przez Twittera.

Po pierwsze: co tweetować? Wybierz dwa, trzy tematy, związane z branżą, w której chcesz pracować i w ich obszarze bądź aktywny. Śledź tweety innych osób, komentuj. W ten sposób prędzej zostaniesz zauważony, również przez rekrutera.

Czytaj też: Nieodkryty potencjał Twittera? Tak były wojskowy znalazł pracę

Po drugie: śledź liderów w swojej branży. Na Twitterze aż roi się od treści eksperckich, dyskusji, komentarzy. Dobrze jest się zorientować, kto w danej branży jest liderem, w czyj głos warto się wsłuchać i podążąć za nim. W ten sposób nie tylko zwiększamy swoje rozeznanie w rynku, ale i wiemy, z kim można się w danej sprawie skontaktować.

Po trzecie: działaj. Bierny użytkownik Twittera może zginąć w tłumie. Angażuj się w dyskusje, komentuj, publikuj ciekawe treści.

Po czwarte: koszystaj z Twesume i w 140 znakach opisz siebie jako dobrego kandydata do pracy. Kluczowymi skaładnikami Twesume są: branża, w której chcesz pracować, stanowisko, lokalizacja, a także informacje o tobie i twoich mocnych stronach.

Ponieważ 140 znaków to niezbyt wiele - dobrze jest dołączyć do tego link do swojego profilu na LinkedIn, czy CV zamieszczonego w sieci.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.