4 tys. zł za friendhunting nie tylko dla pracowników

0 0
4 tys. zł za friendhunting nie tylko dla pracowników

Pracodawcy wprowadzają w firmach programy poleceń i w przypadku udanej rekrutacji oferują pracownikom bonusy pieniężne. Luxoft poszedł o krok dalej. Postanowił zapłacić osobie spoza firmy.

Firmy przekonują się, że rekrutacja z polecenia to oszczędność czasu, pracy i pieniędzy, dlatego też nagradzają swoich pracowników. Czasem jest to kilkaset złotych, jednak w niektórych wypadkach stawką jest kilka tysięcy złotych.

Czytaj też: Friendhunting, czyli praca po znajomości

Przykładowo w Microsofcie pracownik, który polecił znajomego, a ten został przyjęty, może liczyć na gratyfikację w wysokości ok. 3-4 tys. zł. Z kolei w Kemirze zatrudniony za trafną rekomendację otrzyma połowę swojego miesięcznego wynagrodzenia.

Okazuje się, że nie tylko pracownicy mogą liczyć na bonusy finansowe. Firma Luxoft w ubiegłym roku zaoferowała 4 tys. zł osobie z zewnątrz, która poleci kompetentnego informatyka.

"Jeśli jesteś informatykiem – dostaniesz świetną pracę! Jeśli znasz dobrego informatyka – za polecenie go zapłacimy ci cztery tysiące złotych. Jeśli kompletnie nie rozumiesz, o czym mowa – po prostu zjedz nasze pączki" – można było przeczytać w listach dołączonych do paczek z pączkami, które firma Luxoft roznosiła w biurowcach i centrach outsourcingowych w całym Krakowie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.