3 tys. pracowników Johnson Controls straci pracę

Amerykański koncern, producent komponentów dla przemysłu samochodowego, Johnson Controls wdraża program redukcji kosztów. W ciągu dwóch lat chce zlikwidować trzy tysiące miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

3 tys. pracowników Johnson Controls straci pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 wrz 2015 18:30


Mająca siedzibę w Milwaukee spółka planuje zwolnić około 2,5 proc. spośród wszystkich zatrudnionych. Rocznie pozwoli jej to zaoszczędzić około 250 mln dolarów.

Koncern wraz ze spółkami zależnymi zatrudnia ponad 150 tys. pracowników na wszystkich kontynentach. Działa w 150 krajach. Ubiegłoroczne przychody spółki wyniosły 42,89 mld dolarów. Zysk netto przekroczy 1,33 mld dolarów.

Powstała w 1885 roku firma oferuje usługi i rozwiązania związane z optymalizacją zużycia energii i efektywnością budynków. Dostarcza do nich rozwiązania z zakresie chłodzenia, klimatyzowania, wentylowania i ogrzewania. Specjalizuje się także m.in. w akumulatorach kwasowo-ołowiowych, akumulatorach do pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Wytwarza także inne komponenty dla samochodów.

W naszym kraju firma ma biura i zakłady w Świebodzinie, Skarbimierzu, Siemianowicach Śląskich, Bieruniu i Żorach, oraz w Katowicach i Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.