3 tys. osób znajdzie pracę w nowej fabryce Volkswagena

Budowa nowej fabryki Volkswagena we Wrześni to szansa na nowe miejsca pracy w Wielkopolsce. W nowym zakładzie pracować będzie docelowo 3 tys. osób, a nie jak wcześniej szacowano - 2,3 tys.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

3 tys. osób znajdzie pracę w nowej fabryce Volkswagena

PODZIEL SIĘ


Autor: jo

15 paź 2014 12:44


W ostatnich dniach Volkswagen Poznań otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę nowej fabryki w miejscowości Białężyce koło Wrześni. Fabryka ma być gotowa w 2016 roku. 

Czytaj też: W branży motoryzacyjnej brakuje rąk do pracy

Jej budowa jest szansą dla pracowników oraz polskich przedsiębiorstw. Jak mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych w Volkswagenie zatrudnienie w nowej fabryce znajdzie przynajmniej 3 tys. osób.

- Tak duży zakład potrzebować będzie pracowników i specjalistów z wielu dziedzin. Już dziś prowadzimy pierwsze postępowania rekrutacyjne na wysokospecjalistyczne stanowiska. W najbliższym czasie rozpoczniemy także poszukiwania pracowników administracyjnych oraz bezpośredniej produkcji - mówi Musielak.

Czytaj też: Kolejna fabryka Volkswagena w Polsce to nawet 10 tys. nowych miejsc pracy

Przedstawiciele Volkswagena będą także współpracować z polskimi dostawcami. Działania niemieckiego koncernu mogą skutkować zwiększeniem zatrudnienia w całej branży. Szacuje się, że jedno miejsce pracy w fabryce motoryzacyjnej generuje dodatkowe 3-4 miejsca pracy u dostawców. 

Dodajmy, że pod koniec ubiegłego roku zatrudnienie w VW Poznań wynosiło 6.800 pracowników. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.