20 proc. przedsiębiorców planuje zatrudnienia. W jakich branżach?

20 proc. przedsiębiorców zatrudniających pracowników w II połowie 2013 roku, planuje dalsze zwiększenie zatrudnienia w pierwszej połowie tego roku - wynika z badania ankietowego koniunktury małych i średnich firm przeprowadzonego na przełomie stycznia i lutego przez Ministerstwo Gospodarki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

20 proc. przedsiębiorców planuje zatrudnienia. W jakich branżach?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 maj 2014 14:36


"W grupie przedsiębiorstw zatrudniających pracowników, co piąty przedsiębiorca planował zwiększenie zatrudnienia w pierwszej połowie 2014 roku. Połowa ankietowanych nie zamierzała zmieniać zatrudnienia" - napisano.

Z badania wynika, że najczęściej wzrost zatrudnienia deklarowali przedsiębiorcy prowadzący działalność hotelarską (44 proc.) oraz produkcyjną (34 proc.). Zmniejszenie zatrudnienia najczęściej deklarowały natomiast firmy handlowe (14 proc.).

W drugiej połowie 2013 roku nabór nowych pracowników przeprowadziło 36 proc. ankietowanych firm.

Z ankiety wynika, że przedsiębiorcy pytani o oczekiwany wynik w pierwszej połowie 2014 roku, najczęściej odpowiadali, że będzie on zbliżony do tego z drugiej połowy ubiegłego roku. Co czwarty ankietowany miał trudność z określeniem jego poziomu. Poprawy zysku oczekiwał co dziesiąty badany.

Blisko co piąty ankietowany eksporter spodziewał się wzrostu sprzedaży za granicę w pierwszej połowie 2014 roku, połowa oczekiwała, że eksport będzie podobny, 15 proc. spodziewało się natomiast jego spadku.

Badania pokazały, że udział przedsiębiorców, którzy zamierzali zwiększyć ceny produktów w pierwszej połowie 2014 wyniósł 14 proc., zaś tyle samo badanych wskazało, że planuje zmniejszyć wysokość cen.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.