18 chętnych na stanowisko prezesa PGZ

Do konkursu na prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej zgłosiło się 18 kandydatów – poinformował zastępca dyrektora Biura Komunikacji i Promocji PGZ Robert Papliński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

18 chętnych na stanowisko prezesa PGZ

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

14 lut 2018 20:57


W ubiegły czwartek nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Polskiej Grupy Zbrojeniowej zmieniło skład rady nadzorczej; nowa rada odwołała dotychczasowy zarząd i powierzyła pełnienie obowiązków Jakubowi Skibie. Rada nadzorcza ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa, termin składania zgłoszeń upłynął w środę (14 lutego).

Kandydaci muszą mieć m. in. co najmniej trzyletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub z własnej działalności gospodarczej i dostęp do informacji opatrzonych klauzulą tajne.

Obecny p.o. prezes, 57-letni Skiba, poprzednio czasowo wykonywał czynności prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych; wcześniej był wiceministrem SWiA, był też dyrektorem biura szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i dyrektorem generalnym w GUS.

PGZ, utworzona w 2013 r. w ramach konsolidacji przemysłu zbrojeniowego, skupia ponad 60 spółek, w których pracuje 17,6 tys. osób; łącznie ma udziały w ponad stu spółkach i roczne przychody na poziomie 5 mld zł. W skład Grupy wchodzą spółki branż zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nowych technologii, finansów i nieruchomości, a także wojskowe przedsiębiorstwa remontowo-produkcyjne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.